Technologia

Tusze zamienniki – tania alternatywa

Coraz więcej osób decyduje się na rozważenie tańszego rozwiązania niż oryginały tuszów do drukarek. Wielu producentów sprzedaje komplety tuszów, które potrafią dorównać, a nawet przewyższyć koszt nowego urządzenia, co sprawia, że jest to dosyć duży koszt dla studentów czy biur, które drukują wiele dokumentów dla klientów.

Drukarka w domu – koszty:

Obecnie sprzedaż w dużej części odbywa się przez Internet – jest to rozwiązanie wygodne, szybkie i bezpieczne. Bez czekania w kolejkach można zakupić wszystkie potrzebne przedmioty, ale także bilety wstępu czy na przykład lotnicze. Wiele osób planując urlop decyduje się właśnie na zakup biletów i ich własny wydruk w domu, jednak najwięcej drukują firmy oraz osoby uczące się. Często są to niemałe fragmenty książek czy objętościowo duże artykuły naukowe, a także prace zaliczeniowe czy magisterskie. Koszt zależny jest także od wydruku – w przypadku kolorowych dokumentów, grafik czy zdjęć to duży koszt, zwłaszcza gdy należy wymienić wszystkie kolory jednocześnie. Tusze zamienniki stają się dla wielu osób alternatywą z powodu dużo niższej ceny.

Tusze zamienniki – czy działają tak jak oryginały?

Komplet tuszów do drukarek bezpośrednio od producenta to dosyć duży koszt, jednak w tej cenie zawiera się także koszt marketingu i działań promocyjnych firmy. Często można także usłyszeć, że producenci celowo sprzedają tusze czy tonery o mniejszej pojemności, by szybciej kupić kolejny komplet. W przypadku zamienników, cena potrafi być kilkukrotnie niższa, co zachęca jednych klientów, zaś drugich odstrasza możliwa gorsza jakość produktu. Wiele osób, a nawet i firm używa zamienników przez długi czas – zamienniki kupione w sprawdzonej firmie posiadają wszelkie konieczne atesty i spełniają normy, a dzięki temu są sprawdzone i nie odbiegają jakością od oryginałów. Warto przed zakupem dokładnie zapoznać się ze specyfikacją tuszu i oczywiście należy go dobrać bezpośrednio do modelu drukarki.

Tusze zamienniki stały się tańszą, ale sprawdzoną alternatywą dla oryginalnych tuszów sprzedawanych przez producenta. Coraz częściej są wybierane przez studentów jak również i firmy, które drukują wiele materiałów dla swoich klientów i niezbędną dokumentację do swoich celów. Wybierając firmę, która sprzedaje produkty posiadające atesty, można być pewnym że produkt będzie wysokiej jakości, chociaż będzie to dużo tańszy zamiennik. Cena nie zawsze odzwierciedla jakość, ale najlepiej samemu przetestować czy tańsze rozwiązanie spełnia potrzeby i wymogi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://print24.com.pl/c/18/tusze-alternatywne.html