Dom i Wnętrze

Stwórz wymarzony kącik relaksacyjny w ogrodzie!

Ogród to miejsce idealne do odpoczynku i relaksu – możliwości jego aranżacji jest naprawdę wiele. Dla jednych priorytetem będzie stworzenie wygodnego miejsca do siedzenia, inni postawią na aktywność i niewielki plac zabaw dla dzieci. Jeszcze inni zdecydują się na stworzenie niewielkich rabat z kwiatami. O jakie elementy zadbać bez względu na nasze marzenia?

Meble ogrodowe – postaw na nowoczesność

Odpoczynek w ogrodzie to świetny sposób na spędzanie czasu wiosną i latem, nie wspominając o możliwości grillowania, które tak bardzo lubią Polacy. Wybranie odpowiednich mebli nie okaże się jednak prostą sprawą – wszystko dlatego, że producenci co rusz zasypują nas nowymi modelami. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich konstrukcje – są one oparte na aluminiowych stelażach, które są nie tylko lekkie, ale i niezwykle wytrzymałe: nie odkształcają się, nie pękają. Materiały wierzchnie wykorzystywane przez topowych producentów to przede wszystkim nowoczesny technorattan. Tworzywo to wykonywane jest z materiałów syntetycznych, o nieporowatej strukturze, przez co do wewnątrz nie przedostaje się brud, wilgoć.

Obecnie jednym z ciekawszych rozwiązań są meble modułowe do ogrodu. Ich zaletą jest możliwość wykorzystania na wiele sposobów, łączenia z innymi elementami z tego samego zestawu. Ich rozstawienie może być zależne od chwilowej potrzeby (np. większa ilość gości) czy też potrzeby większej wygody.

Zadbaj o zieleń wokół siebie!

Ostatnim krokiem może być uzupełnienie przestrzeni obok mebli w ciekawe rośliny. Nie musimy być doświadczonymi ogrodnikami, aby w doniczkach ustawić zioła, lawendę, goździki. Są to rośliny nie wymagające dużej ilości opieki. Ich elegancki wygląd i zapach sprawią, że jeszcze chętniej będziemy spędzać czas w ogrodzie.