Dom i Wnętrze

Spotkania przy stole

Chyba żaden inny mebel nie ma takiej integrującej mocy jak stół. To przy nim organizujemy spotkania, te zwyczajne i te odświętne. To tutaj robimy rzeczy codzienne, jak odrabianie lekcji z dziećmi, oraz rzeczy niezwykłe, jak romantyczne kolacje z ukochaną osobą. Stół to miejsce spotkań, nie tylko podczas posiłków. Często zamienia się on w biurko do pracy, także zespołowej, w zastępczy blat do przygotowywania potraw, w plac zabaw.

Stół na każdą okazję

Wybierając stoły do pokoju czy do kuchni należy uwzględnić właśnie uniwersalny charakter tego mebla. Dynamika życia współczesnego sprawia, że nie przestrzegany tak jak dawniej zasad korzystania z danej przestrzeni. Kuchnia zamienia się często w zastępcze biuro czy w wytworną jadalnię. Do eleganckiego salonu zaś przenosimy wszelkie produkty i tam, przygotowujemy pyszne dania.

Istotne więc, żeby stoły pokojowe czy jadalniane podobnie jak stoliki rtv były nie tylko estetyczne, ale też dopasowane do naszych potrzeb i do warunków danego miejsca. Świetnie, gdy są to meble na każdą okazję, które bez problemu ustawimy tam, gdzie właśnie najbardziej ich potrzebujemy.

Stół zgodny ze stylem wnętrza

Stół drewniany, klasyczny i śliczny, delikatnie ozdobiony czy może designerski stół z elementami aluminiowymi nawiązujący do kanonu sztuki współczesnej? Wybór należy do nas i zależy od tego, jakie miejsce chcemy wykreować. Stół na pewno stanowi podstawę jadalni czy też salonu połączonego z kuchnią, dlatego należy traktować go jako dominantę aranżacyjną.

W eleganckim saloniku, w towarzystwie efektownych mebli tapicerowanych, szlachetnie wyglądać będzie duży stół z litego drewna. Natomiast w nowoczesnym lofcie, na tle ściany z betonu architektonicznego, rewelacyjnie zaprezentuje się designerski stół przypominający te, które znaleźć można w warsztatach czy na wyposażeniu magazynów.