Ciekawe

Gniazda kontaktowe Kontakt Simon

Wtyczki i gniazda sieciowe są urządzeniami, które umożliwiają podłączenie urządzeń elektrycznych do głównego prądu zmiennego w budynku. Wtyczki elektryczne i gniazda różnią się pod względem napięcia i prądu, kształtu, wielkości i rodzaju złączy. Obecnie jednym z najlepszych dostępnych na rynku gniazd jest kontakt Simon Basic polskiej firmy.

Pierwsze gniazda kontaktowe

Rodzaje stosowane w poszczególnych krajach są określone w normach krajowych, z których niektóre są wymienione w raporcie technicznym dotyczącym wtyczek i gniazdek do użytku domowego i podobnego ogólnego użytku, standardowych w państwach członkowskich. Raport ten zawiera tylko systemy, dla których standardowe arkusze zostały opublikowane w normie krajowej, która może być normą krajową samego kraju lub jakiegokolwiek innego państwa członkowskiego. Wtyczki i gniazda dla urządzeń przenośnych zaczęły być dostępne w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Wprowadzono wówczas łatwiejsze w użyciu gniazda ścienne, do których należy także kontakt Simon Basic.

Proliferacja gniazd elektrycznych

Obecnie duże znaczenie ma proliferacja typów opracowanych w celu rozwiązania problemów wygody i ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym. Na świecie jest około 20 typów gniazd, z czego wiele starych typów gniazd jest wciąż obecnych w starszych budynkach. Koordynacja standardów technicznych pozwoliła na wykorzystanie niektórych typów wtyczek w różnych regionach, aby ułatwić handel urządzeniami elektrycznymi oraz dla wygody podróżnych i konsumentów importowanych urządzeń elektrycznych. Niektóre uniwersalne gniazda pozwalają na użycie kilku różnych typów wtyczek, np. gniazdo Simon. Niezatwierdzone adaptery między niezgodnymi gniazdami i zatyczkami mogą nie zapewniać pełnego bezpieczeństwa. Nie należą do nich łączniki Simon, które są gwarancją skuteczności.

Normy krajowe

Wtyczki i gniazda ze sklepu https://www.egniazdka.pl/simon-basic-kontakt-simon-c-1_9.html stosowane w każdym kraju są określone w normach krajowych, z których niektóre są wymienione w raporcie technicznym dotyczących wtyczek i gniazdek do użytku domowego i ogólnego Kody literowe są często używane jako standard nazewnictwa przy porównywaniu różnych wtyczek zasilania sieciowego, zwłaszcza przy opisywaniu adapterów podróżnych. Gniazda fizycznie identyczne mogą być podłączone do napięć niezgodnych z urządzeniem. Kody liter nie identyfikują wszystkich wariantów rodziny wtyków i gniazd dla różnych poborów prądu lub dla specjalnych celów, a nie do wszystkich typów wtyczek. Gniazdo Simon oraz łączniki Simon spełniają wszystkie najważniejsze normy i posiadają odpowiednie certyfikaty.