Turystyka

Rowerem po wybrzeżu

Osoby odwiedzające Trójmiasto zazwyczaj decydują się na wycieczkę po deptaku biegnącym od Brzeźna do Sopotu. Deptak można przejść pieszo, jednak wzdłuż niego biegnie również ścieżka rowerowa, która kusi malowniczymi widokami. Dlatego nawet, jeśli nie zabraliśmy ze sobą nad morze własnego roweru, warto pokusić się o wypożyczenie sprzętu z wypożyczalni Veloking. Dlaczego to rozwiązanie ma w zasadzie same zalety?

Szybciej i dalej!

Rowerem zwiedzimy więcej, niż wybierając się na deptak spacerem. Do każdego punktu dostaniemy się szybko, czując przyjemny wiatr we włosach, nawet podczas największych upałów. Wypożyczalnie rowerów www.veloking.pl/ znajdują się w kilku miejscach niedaleko deptaka, dlatego też nietrudno je znaleźć i wypożyczyć rower nawet na cały dzień. Ich ogromnym plusem jest to, że rower wypożyczony w jednym punkcie możemy oddać w innym. Dzięki temu nawet osoby o słabej kondycji, które źle przeliczą siły na zamiary, w momencie największego zmęczenia mogą oddać rower w najbliższym punkcie i wrócić do hotelu taksówką. Świadomość faktu, że punkty Veloking są rozmieszczone wzdłuż ścieżki daje też poczucie bezpieczeństwa. Jeśli rower będzie miał nagle jakąś awarię, najbliższa wypożyczalnia sieci na pewno pomoże nam ją usunąć, a jeśli będzie taka możliwość, udostępni inny rower, abyśmy nie tracili czasu czekając na naprawę. Punkty Veloking umieszczone są blisko turystycznych miejsc. Dlatego też biorąc lub oddając rower można przy okazji zjeść obiad w jednej z okolicznych knajpek lub kupić coś do picia na czekającą nas wycieczkę.

Czy warto?

Oczywiście, że tak! Spędzanie czas aktywnie jest bardzo wskazane dla naszego zdrowia. Do tego nad morzem w powietrzu jest więcej jodu, którego „mieszczuchom” zazwyczaj brakuje. Jazda rowerem po nowoczesnej ścieżce rowerowej jest bezpieczna i przyjemna. Na odcinku od Sopotu do Brzeźna mijamy wiele punktów usługowych, dzięki czemu w każdej chwili możemy odpocząć od pedałowania przy orzeźwiającym napoju czy skorzystać z toalety. Wynajęcie roweru daje też nam możliwość wybrania się na plaże umieszczone dalej od dużych skupisk hotelowych, dzięki czemu możemy rozkoszować się ciszą i szumem fal. Popołudniowa wycieczka rowerowa jest miłą odmianą po dniu leżenia na plaży. Dzięki rowerowi możemy dostać się w dalsze miejsca Trójmiasta, w które nie dalibyśmy rady dojść pieszo. Zwiedzanie Gdańska z perspektywy siodełka daje zupełnie nowe możliwości i jest mniej stresujące, niż jeżdżenie po mieście samochodem, stanie w korkach i szukanie miejsc parkingowych.