Ciekawe

Prezent na urodziny dla fanów emocji

Niektórzy ludzie po prostu nie rozumieją sportu bez ekstremalnych przeżyć. Niemal wszystkie dyscypliny wydają im się nudne, a ich zainteresowanie budzi jedynie to, co krańcowe. Często lubią więc wyścigi samochodowe, parki linowe dla zaawansowanych, wspinaczkę górską i paralotnie. Co podarować takiej osobie na urodziny?

Kurs spadochronowy – spełnienie marzeń

Niektórzy często powtarzają, że chętnie skoczyliby ze spadochronem. Zwykle jednak bliskie osoby wiedzą, czy na pewno chcieliby to zrobić, czy tylko deklarują bez pokrycia. Jeśli urodziny obchodzi fan mocnych wrażeń, kurs spadochronowy z pewnością sprawi, że ucieszy się z prezentu jak nigdy dotąd.

Warto oczywiście przed wykupieniem takiego kursu (we Wrocławiu jest kilka miejsc, gdzie można zapisać się na niezbędny do samodzielnego skakania kurs AFF) zorientować się, czy jego przyszły uczestnik nie ma lęku wysokości lub innych przeciwwskazań dla tego typu wyczynów. nie każdy, kto lubi adrenalinę, będzie tak samo zadowolony uprawiając wszystkie dostarczające jej sporty, a jeśli istnieją przeciwwskazania lub silny lęk – prezent zamiast stać się spełnieniem marzeń, spowoduje zakłopotanie.

Dlaczego nie skok tandemowy?

Popularne skoki tandemowe z instruktorem mają oczywiście swoje zalety. Są sporo tańsze, a przede wszystkim odpowiednie dla tych osób, które jeszcze nigdy nie skakały, więc wykupienie dla nich kursu spadochronowego będzie nieco ryzykowne. Pojedynczy skok pozwala doświadczyć swobodnego spadania z wielkiej wysokości, będąc jednocześnie pod fachową opieką człowieka, dla którego spadochrony stanowią codzienność.

Wadą tego rozwiązania jest jego jednorazowość. Jeśli jubilat od lat marzy o skakaniu, albo próbował już i przypadło mu to do gustu, kurs AFF pozwoli mu zdobyć uprawnienia niezbędne, by samemu skakać. W programie kursów jest też zwykle możliwość ćwiczenia i doskonalenia swoich umiejętności w tunelu aerodynamicznym. Kurs spadochronowy otwiera więc drzwi do samodzielnego skakania.

Inne propozycje

Co jeszcze można zaproponować jako trafiony prezent dla wielbiciela adrenaliny? Istnieje bardzo wiele takich możliwości. Popularne są skoki na bungee, a dla fanów motoryzacji przejażdżki z kierowcami rajdowymi. Wszystko zależy od tego, co dokładnie lubi obdarowywana osoba.

Decydując się na wykupienie kursu spadochronowego lub skoku w tandemie, lepiej podpytać dyskretnie bliskich jubilata, co sądzi on o tej formie rekreacji – o ile samemu się tego nie wie. Inaczej prezent może okazać się nie do końca trafiony.

Artykuł powstał we współpracy z gliwicką Strefą Silesia