Ciekawe

Pozycjonowanie to wyzwanie!

Jak zaistnieć w Internecie i powalczyć o konkretną pozycję swojej strony? Pozycjonowanie to wyzwanie i zadnie, które wymaga doświadczenia, znawstwa i wyobraźni. Warto powierzyć je najlepszym ekspertom z branży marketingu internetowego, którzy naprawdę wiedzą, co robią i robią to po prostu najlepiej. Doskonale wypozcyjonowana strona okaże się szybko świetną inwestycją, która pomoże tworzyć sukces firmy.

Wypozcyjonowa strona – o to warto się postarać

Dawniej firmy reklamowały się głównie w prasie, radiu, te większe w tv. To były kanały, którymi informacje docierały do potencjalnych klientów. Dochodziła do tego jeszcze reklama m.in. w postaci ulotek czy plakatów. Od jakiegoś czasu ta sytuacja diametralnie się zmieniła, kiedy to komunikacja na linii klient-producent (dostawca usług, sprzedawca) w dużej mierze odbywa się w sieci. Jak w niej nie przepaść? Jak sprawić, by nasza strona była doskonale widoczna? Jak pozwolić odnaleźć swoją firmę tym, którzy szukają produktu czy usługi? Odpowiedzią jest dobrze wypozycjonowana strona. Jak do tego podejść? Dowiemy się na xann.pl.

Słowa kluczowe, które otwierają drzwi do sukcesu

Jedna z najważniejszych rzeczy, którymi trzeba się zająć, przystępując do efektywnego pozycjonowania jest wybór słów kluczowych. Dawniej zdobycie wysokokonkurencyjnych fraz niewielkim nakładem kosztów było łatwe. Dzisiaj lepiej postawić na tzw. longtail (długi ogon), czyli dłuższe frazy kluczowe. Jeśli longtail został dobrze dobrany, może on generować wyższe zyski niż frazy ogólne i jednowyrazowe.

Słowa kluczowe to jednak nie wszystko. Żeby storna była dobrze wypozycjonowana należy zadbać także o content (dobrany pod roboty, ale zarazem czytelny dla użytkowników). Także analiza konkurencji, optymalizacja i audyt strony, analiza linków przychodzących – to działania wpływające na skuteczne pozycjonowanie.