Ciekawe

Ponad 20 lat uciekał przez policją

To rekord! Aż 25 lat ukrywał się w całej Europie przed polskim Wymiarem Sprawiedliwości. Policja postawiła na nogi swoich kolegów z całej Europy. Dopiero dzięki poszukiwaniu przez Rosyjskich i Łódzkich policjantów dało zamierzony cel, podejrzany zostawił trop w Rosji.

Dramat podczas imprezy

 

Mirosław Ż. (57). Został zatrzymany. Jest podejrzany o zabójstwo studentki w Łodzi. Może mu grozić nawet dożywocie. Podaje za Policją: http://www.krispol1liga.pl/. Miasteczko akademickie „Lumumbowo” w Łodzi to prawdziwe eldorado dla studentów, którzy chcą się bezpiecznie pobawić i odreagować stres, tłumy rozbawionych młodych ludzi, skąpo ubrane młode kobiety, wirujące w zmysłowym tańcu. Ochroniarz, którego zadaniem było pilnować porządku, zdecydował się pobawić razem ze studentami. Rozpalony do czerwoności 31-letni ochroniarz jednego z klubów ruszył w tan. Hormony młodych ludzi buzują. Oderwani od darmowych pieleszy chcą przeżyć przygodę swojego życia pozbawieni wszelkich hamulców.

 

Po zakończeniu imprezy w klubie zabawa przeniosła się do akademika. 31 letni wówczas ochroniarz puścił wodze fantazji i ignorując zasady swojej służby rzucił się w wir zabawy. Dramat rozegrał się w momencie, kiedy studentka prawa i ochroniarz zostali sami w pokoju. Wtedy doszło do przestępstwa na tle seksualnym które prawdopodobnie zakończyło się tragicznie śmiercią studentki.

 

Ukrywał się w całej Europie

 

Od tego momentu, kiedy ochroniarz zapadł się pod ziemię do akcji wkroczył Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. Pierwsze ślady i informacje jakie po sobie zostawiał wskazywały na teren Niemiec, później do Grecji jednak informacje te okazały się fałszywe. Kolejnym punktem zaczepienia była Rosja.

 

Z ustaleń wynikało, że podejrzewany uciekł z Polski, najprawdopodobniej zmieniając tożsamość oraz wygląd. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania doprowadziły do Rosji. Po uzyskaniu zgody przez Rząd Rosyjski na zatrzymanie i ekstradycję do Polski podejrzany o zabójstwo młodej studentki stanie przed polskim sądem. Grozi mu nawet dożywocie.