Ciekawe

Pomysły na rocznicę ślubu

Złota, diamentowa, szmaragdowa, a może dopiero papierowa – bez względu na to, którą rocznicę ślubu świętujemy, ten dzień zawsze jest wyjątkowy. Można uczcić go romantyczną kolacją czy wycieczką we dwoje. Jednak okrągłe rocznice, zwłaszcza w przypadku małżeństw z solidnym stażem (np. 25 lat po ślubie), warto celebrować w szerszym gronie rodziny i przyjaciół. Jak zorganizować przyjęcie z tak niezwykłej okazji?

Odnowienie przysięgi małżeńskiej

Po kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu latach wspólnego życia odnowienie przysięgi małżeńskiej jest nadzwyczajnym i wzruszającym przeżyciem, zatem warto zdecydować się na taki element uroczystości. Jeżeli braliście ślub w kościele, odnowienia przysięgi możecie dokonać w tym samym miejscu. Ale równie dobrze może się to odbyć w sali bankietowej, w ogrodzie, nad jeziorem  czy innym atrakcyjnym otoczeniu lub w miejscu ważnym dla waszego związku.

Kameralny obiad w rodzinnym gronie

Jeżeli nie chcecie urządzać hucznej imprezy, wówczas najlepszym wyjściem będzie zaproszenie najbliższej rodziny lub przyjaciół na obiad. Tego typu poczęstunek można zorganizować w domu, przygotowując dania samodzielnie lub zatrudniając profesjonalną firmę cateringową. Jeżeli zależy wam jednak na bardziej odświętnej i niecodziennej atmosferze, warto wynająć duży stolik lub nawet całą salę w eleganckiej restauracji.

Impreza w ogrodzie

Rocznica ślubu przypadająca latem lub późną wiosną to doskonała okazja do imprezy w plenerze. W najlepszej sytuacji są pary posiadające dom w dużym ogrodem czy chociażby domek letniskowy poza miastem. Pomiędzy drzewami możecie porozwieszać efektowne lampiony i girlandy, a na stole poustawiać małe świeczki. Pierwsze skrzypce w menu rocznicowego garden party mogą grać np. dania z grilla lub potrawy przygotowane z sezonowych produktów. Nie może zabraknąć owoców i tortu. Letni przyjęcie w ogrodzie nie musi ograniczać się do siedzenia i jedzenia – warto również potańczyć przy dobrej muzyce. Jeżeli przestrzeń na to pozwala, można zbudować nawet drewniany podest do tańca.

Powtórka z wesela

Z okazji okrągłej rocznicy ślubu możecie także zorganizować bardziej huczną imprezę, przypominającą wesele. W takim wypadku za przygotowania trzeba zabrać się dużo wcześniej, aby bez problemu wynająć większą salę, ustalić menu, zatrudnić DJ’a lub zespół muzyczny oraz fotografa – taka uroczystość aż domaga się uwiecznienia w postaci sesji zdjęciowej. Warto również zawczasu sprawdzić oferty hurtowni alkoholi (np. na http://krakow.alkohole.eurocash.pl), aby zapewnić swoim gościom wyborne trunki, jak przystało na wesele z prawdziwego zdarzenia. Wśród dekoracji czy potraw mogą pojawiać się nawiązania do waszego ślubu i wesela, które zarówno dla was samych, jak i dla wielu gości na pewno będą okazją do miłych wspomnień. Tak przygotowane przyjęcie rocznicowe pozwoli wam choć na chwilę powrócić do dawnych, młodzieńczych czasów i doda energii na kolejne lata wspólnego życia.