Motoryzacja

Pomoc drogowa na autostradzie

Na polskich autostradach obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Zabronione jest również holowanie, do którego uprawnione są wyłącznie odpowiednie firmy oferujące pomoc drogową. Okazuje się, że podstawą jest posiadanie dostępu do internetowej bazy firm oferujących pomoc drogową.

 Co robić w przypadku awarii lub stłuczki

W przypadku stłuczki lub awarii na autostradzie kierowca nie może zrobić za wiele sam. Przede wszystkim w miarę możliwości należy ustawić uszkodzone pojazdy jak najbliżej prawej krawędzi jezdni oraz umieścić trójkąt ostrzegawczy 100 metrów za pojazdami. Konieczne jest również wezwanie pomocy korzystając z własnego telefonu komórkowego lub z telefonów alarmowych rozmieszczonych zwykle co 2 kilometry.

Internetowa baza pomocy drogowych

Dobrym pomysłem jest posiadanie telefonu, komputera lub tabletu z dostępem do Internetu. Dzięki takiemu urządzeniu można odwiedzić stronę internetową https://pomocdrogowa.info. Właściwie adres tej strony powinien posiadać każdy kierowca wybierający się w krótszą lub dalszą podróż autostradą. Jest to niezwykle obszerna baza firm specjalizujących się w pomocy drogowej. Jest ona stale poszerzana, aktualizowana i na bieżąco weryfikowana. Dzięki temu kierowcy mają dostęp do danych firm, które udzielają pomocy w konkretnych miejscach w Polsce.

Poszukując pomocy drogowej można podać najbliższą miejscowość lub po prostu można szukać firm działających przy konkretnych drogach oraz autostradach. Dzięki temu oczekiwanie na przyjazd fachowców będzie krótko i wykonają oni swoje usługi zgodnie z zasadami zachowania bezpieczeństwa i jakości. Dzięki serwisowi PomocDrogowa.info znalezienie pomocy drogowych działających przy konkretnych autostradach jest bardzo łatwe, szybkie oraz bezproblemowe.

Wspomniana witryna umożliwia znalezienie firm oferujących fachowe holowanie, naprawy w terenie oraz wiele innych usług z zakresu pomocy drogowej. Każdy kierowca ma pewność, że skorzysta z usług najlepszych firm posiadających uprawnienia do udzielania pomocy drogowej na autostradach.

W łatwy sposób możesz wyszukać pomocy drogowych na autostradach np.: https://pomocdrogowa.info/autostrada-a2 lub https://pomocdrogowa.info/autostrada-a4