Dom i Wnętrze

Okna Warszawa – garść istotnych informacji

Okna Warszawa można zamówić bezpośrednio u producenta. Można również skorzystać z opcji odwiedzenia salonu, gdzie takie produkty prezentowane są przez sprzedawców. Decydując się na zakup okien, należy mieć garść odpowiednich informacji, które pomogą wybrać dobre okna.

Okna Warszawa – współczynnik przenikania ciepła U

Jedną z najważniejszych spraw, jaką trzeba uwzględnić przy zakupie okien, jest współczynnik przenikania ciepła. Dlaczego? Otóż jest to parametr, który informuje nas o tym, jaka “ilość ciepła przenikająca w ciągu 1 godziny przez 1m2 płaskiej przegrody przy różnicy temperatury powietrza po obu stronach na poziomie 1 stopnia Celsjusza”. Im mniejsza ilość U, tym większa pewność, że izolacja termiczna będzie większa, a w domach będziemy cieszyć się zdecydowanie większą ilością ciepła. W obecnych czasach U nie może być wyższe niż 1,6 W/m2K. Chociaż, jeżeli ten współczynnik jest jeszcze mniejszy, tym lepiej dla domu i dla mieszkania.

Przepuszczalność energii cieplnej

Jak się mają okna Warszawa do energii cieplnej? Jest to parametr, który odpowiada za stosunek całkowitej przepuszczalności energii do padającej na szybę energii słonecznej. Jest to o tyle dobre, że w przypadku kiedy słońce świeci na dworze, w pomieszczeniach również może zrobić się zdecydowanie cieplej. Jest to przydatne w okresie zimowym. Chociaż z drugiej strony, im będzie tego więcej, tym można obawiać się o to, że duża ilość ciepła będzie “wychodzić” z domu na dwór. Jak więc widać, jest to bardzo skomplikowany temat.