Dom i Wnętrze

Ogród naszych marzeń przed domem

Ogród bez wątpienia jest w stanie znacząco podnieść estetykę obejścia, warto więc zastanowić się jak wpłynąć na tę przestrzeń pozytywnie. Najlepszy sposobem jest oczywiście krótko skoszona trawa oraz piękne kwiaty czy krzewy. Coraz więcej z nas myśli jednak także o tym, aby ogród przed domem mieścił także miejsce wypoczynkowe dla nas samych. Jak zaaranżować taką przestrzeń?

Podstawa: eleganckie meble ogrodowe

Podstawa w tworzeniu miejsca wypoczynkowego jest wybranie mebli. Nowoczesny ogród przed domem dzięki nim będzie wyglądał zjawiskowo! Jakie meble wybrać? Zasadniczo topowi producenci oferują nam dwie opcje – jedna to meble technorattanowe, druga – meble aluminiowe.

W przypadku mebli technorattanowych nie musimy martwić się o to, jak zaaranżować miejsce wypoczynkowe. Meble te są tak eleganckie i zróżnicowane, że wystarczy kilka foteli, leżanka i stół, aby móc cieszyć się komfortem podczas słonecznych dni. Technorattan posiada wiele zalet – jako tworzywo syntetyczne jest wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, niskie i wysokie temperatury, promieniowanie słoneczne. Dzięki niemu mebel na długo zachowuje piękny kształt, nie koślawi się, nie traci koloru.

W przypadku mebli aluminiowych sprawa jest jeszcze prostsza. Elementy aluminiowe malowane są proszkowo, co skutecznie chroni mebel przed działaniem wilgoci oraz pojawianiem się rdzy. Zaleta mebli tego typu jest ich nich waga oraz brak problemów podczas ich przenoszenia.

Oświetlenie, zadaszenie

Aby miejsce wypoczynkowe przed domem było dostosowane do naszych potrzeb warto pomyśleć o dodatkowym zadaszeniu. Alternatywą dla klasycznych parasoli są bez wątpienia tarasole wznoszone na konstrukcjach z profili aluminiowych. Dodatkowo zadaszenie takiej tarasoli sterowane jest automatycznie przy pomocy pilota.