Dom i Wnętrze

Ogród naszych marzeń – jak go stworzyć?

Nawet niewielki ogród jest idealnym miejscem do odpoczynku po ciężkim dniu pracy, miejscem w którym urządzimy niewielkie przyjęcie dla bliskich osób. Ogrody mogą spełniać także rolę niewielkich sadów. Posiadanie niewielkiego skrawka ziemi daje wiele możliwości! Nie musimy posiadać specjalnych umiejętności ogrodniczych aby stworzyć wymarzony ogród! Od czego zacząć?

Kostka brukowa, kruszywa

Na początku warto zastanowić się, ile miejsca pragniemy przeznaczyć na miejsce do odpoczynku. Meble ogrodowe mogą stać na ubitej ziemi, jednak bardziej estetycznym rozwiązaniem jest niewątpliwie zastosowanie kostki brukowej czy też rozwiązania, jakim są kruszywa ozdobne. Oba patenty pozwolą znacząco podnieść estetykę ogrodu i sprawią, że znacznie łatwiej będzie nam go utrzymać w czystości i porządku.
Poza kostką brukową czy kruszywem musimy pomyśleć o odpowiedniej trawie. Możemy wysiać ją lub też skorzystać z gotowych rozwiązań, jakimi są rolki trawy, gotowe do rozłożenia na ziemi.
Warto również pomyśleć o roślinach!

40-34-1450273158_678898e42105cd8a

Większość z nas decyduje się na niewielkie sadzonki, rzadko kiedy stosując nasiona i wysiewając konkretne gatunki kwiatów. Sadzonki pochodzące ze sprawdzonych szkółek drzew powinny przyjąć się bez problemu i za kilka lat stworzyć wspaniałą osłonę przed ciekawskimi oczami sąsiadów. Warto obok płotu zasadzić tuje, krzewy pnące i inne rośliny, które z czasem stworzą wspaniałe ściany zieleni wokół nas.

Co z meblami?

Wybór mebli ogrodowych nie jest oczywisty – producenci oferują nam wiele interesujących kompletów wykonanych przede wszystkim z technorattanu oraz aluminium. Tworzywa te są odporne na uszkodzenia, ścieranie, działanie zmiennych warunków atmosferycznych i wiele innych. Przez długie lata zachowają swój piękny wygląd.
W ofertach konkretnych kolekcji znajdziemy przede wszystkim sofy i fotele, huśtawki, stoliki i stoły.