Turystyka

Obozy młodzieżowe w Bułgarii

Wiele młodych osób marzy o tym, aby wyjechać na pierwsze wakacje bez rodziców. Tęskną za wolnością i przygodą. Marzy im się niezapomniany czas spędzony wraz z najbliższymi przyjaciółmi na słonecznej plaży. Coraz częściej jednak, dzieci nie chcą już jeździć nad polskie morze lub w góry, ale za to wolą podróże zagraniczne. Wśród najchętniej wymienianych przez młodzież kierunków są Bułgaria, Chorwacja, Grecja i Czarnogóra. Przed rodzicami stoi zatem nie lada wyzwanie, aby sprostać oczekiwaniom swoich pociech co do wakacji. Co zatem powinni sprawdzać przed wysłaniem dzieci na obozy młodzieżowe?

Kadra opiekunów

Dzieci najchętniej wyjechałyby na obóz bez żadnej opieki. Tym bardziej powinniśmy więc dokładnie sprawdzić, jacy opiekunowie będą sprawować pieczę nad naszymi dorastającymi dzieciakami. Przede wszystkim muszą być to osoby dorosłe, z odpowiednimi kwalifikacjami. Mamy prawo dokładnie dopytać organizatora o każdego opiekuna. Nie oczekujmy jednak, że opiekunami będą stonowane starsze panie. Na obozach młodzieżowych dzieciakami opiekują się zwykle osoby młode. Na pewno będzie im łatwiej dogadać się z gimnazjalistami, niż starszym od nich nauczycielkom.

Oferta wyjazdowa

W tej chwili na rynku działa naprawdę wiele firm, które organizują wyjazdy dla młodzieży. Musimy liczyć się z tym, że młody człowiek na pewno będzie chciał jechać na ten obóz, na który jedzie jego kolega. Może jednak się okazać, że wybrany przez nich turnus jest dla nas za drogi. Warto wtedy samemu zrobić rozpoznanie i zaproponować wyjazd z podobnymi rozrywkami, ale w tańszym kraju lub też w tej samej miejscowości, ale w innym hotelu lub wraz z innym organizatorem. Ceny mogą się wahać w zależności od sezonu oraz renomy firmy organizującej wyjazdy.

Jak szukać wyjazdów dla dzieci?

Najłatwiej jest szukać wyjazdów za pomocą internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „obozy bułgaria” lub „kolonie bułgaria” i już mamy do wyboru wiele zróżnicowanych wyjazdów. Warto jest polować na promocje, aby wykupić wycieczkę w jak najkorzystniejszej cenie.