Turystyka

Nietuzinkowy ślub – jak go zorganizować?

Wiele młodych par zastanawia się, jak zorganizować dzień ślubu tak, aby faktycznie moment ten był zapamiętany na długo. W sieci możemy znaleźć tysiące inspiracji dotyczących wystroju Sali, słodkości n stole, dodatków. Pamiętajmy jednak, że liczy się sama ceremonia i fakt, że podejmujemy decyzję o wspólnym życiu. Zadbajmy o to, aby dla nas samych wydarzenie to było wyjątkowe!

Ślub w tropikach!

W Polsce przyjęło się, że śluby odbywają się w urzędach stanu cywilnego lub w kościele – wynika to z tradycji, wyznania. Od 2015 możliwe jest także wyjście ze ślubem cywilnym poza urzędy stanu cywilnego – młode pary decydują się na śluby w zabytkowych zamkach, pałacach, również w eleganckich ogrodach. Oczywiście za taką możliwość trzeba zapłacić znacznie więcej niż opłata urzędowa pobierana za zwykły ślub cywilny. Od niedawna wiele par decyduje się także na nietuzinkowy ślub w tropikach. Okazuje się, że organizacja ślubu na Dominikanie czy innej egzotycznej wyspie nie jest trudna – wystarczy skorzystać z pomocy jednego z kilku topowych biur podróży! Jak wygląda taki wyjazd? Co przyszła para młoda powinna wiedzieć?

Powiedz „tak” na wspaniałej plaży!

Biuro podróży dba o wszelkie szczegóły – zapewnia młodej parze noclegi, organizuje ceremonię na plaży z udziałem urzędnika państwowego, dba o odpowiednią oprawę ceremonii. W cenie wyjazdu najczęściej znajduje się także usługa fotografa ślubnego, który przygotowuje relację z uroczystości i kilka ujęć pleneru ślubnego – najczęściej na plaży, pod palmami, z zabytkowymi samochodami. Wyjazd ślubny łączony jest z krótkim urlopem poślubnym – biuro podróży przygotowuje również drobne upominki dla młodej pary. Poza wpłaceniem odpowiedniej kwoty młoda para musi jedynie spakować się i stawić w wyznaczonym dniu na lotnisku.