Dom i Wnętrze

Niebanalna kuchnia w stylu retro

Styl rodem z poprzedniego stulecia na nowo podbija nasze serca. Blaski minionej epoki coraz chętniej przemycamy nie tylko do salonów, ale również do kuchni i jadalni. Rezygnacja z wszechobecnego minimalizmu i skandynawskich wzorów na rzecz wysmakowanej stylistyki vintage ciekawie wyróżni wnętrze na tyle innych, podobnych do siebie propozycji .  Czym kierować się podczas urządzania kuchni w stylu retro? Sprawdź!

Dla kogo kuchnia w stylu retro?

Kuchnia w stylu retro przypadnie do gustu zarówno miłośnikom nietuzinkowej awangardy, jak i zwolennikom ponadczasowej klasyki. Taka kuchnia jest przede wszystkim przytulna i niebanalna. Co więcej, przy dobieraniu kolorystyki, mebli i dodatków możemy bawić się konwencją i kreatywnie łączyć ze sobą różnorodne fasony. Ważne, żeby unikać mebli wykończonych połyskującymi laminatami, minimalistycznych wzorów i chłodnych barw. Ma być swojsko i przytulnie! W tego typu pomieszczeniu sprawdzą się klasyczne meble z drewna o naturalnej strukturze. Frezowania, cokoły i duże klamki są  małymi, ale znaczącymi elementami dekoracyjnymi, których nie może zabraknąć na drewnianych frontach. W kuchni w retro stylu dużą rolę odgrywają dodatki – ozdobny okap, porcelana wyeksponowana za szklanymi witrynkami, czarno-białe płytki na podłodze, ciepłe oświetlenie, babcine obrusy czy ozdobne patery.

Kuchnia w stylu retro stanie się wyrazista, kiedy zrezygnujesz z tradycyjnego sprzętu na rzecz modeli stylizowanych na urządzenia z dawnych lat. Na rynku wiele jest obecnie firm, które oferują lodówki, piekarniki, roboty kuchenne czy ekspresy do kawy w ciekawych kształtach i modnych, pastelowych kolorach. Tego typu sprzęt nie tylko pięknie się prezentuje, ale również zawiera w sobie nowoczesne funkcje ukryte pod niepozorną fasadą w stylu vintage.

W poszukiwaniu designerskich perełek

Aby stworzyć wnętrze ze smakiem, warto udać się do piwnicy babci. Może wśród starych rupieci znajdą się relikty przeszłości, które świetnie będą prezentować się w Twojej kuchni? Meble stylizowane na styl retro znajdziesz na stronie Notodo.pl.