Zdrowie i Uroda

Możliwości współczesnej stomatologii

Stomatologia w dzisiejszych czasach znacząco różni się od tego, co zastawaliśmy w gabinetach jeszcze 15-20 lat temu. Olbrzymi skok technologiczny oraz stosowanie w polskich gabinetach coraz to lepszych rozwiązań sprawiło, że leczenie zębów jest mniej bolesne, szybsze i skuteczniejsze. Czym zaskoczy nas współczesna stomatologia?

Szybkie leczenie próchnicy

Bez wątpienia to próchnica stanowi największy problem pośród polskich pacjentów gabinetów stomatologicznych. Szacuje się, że choroba ta dotyka co drugiego Polaka. Niestety, pomimo sporej wiedzy dotyczącej tego schorzenia większość z nas odwleka wizytę u stomatologa do momentu, aż ból staje się nie do wytrzymania. Zazwyczaj jednak w takiej chwili na leczenie jest za późno, a ząb należy wyrwać.
Obecnie stomatologia oferuje nam nie tylko możliwość leczenia bez bólu, ale i stosowanie profesjonalnych żeli, których zadaniem jest wspomaganie remineralizacji szkliwa zęba. Takie żele stosowane są obecnie w przypadku niewielkich zmian powierzchniowych, jednak ich skuteczność jest bardzo wysoka. Leczenie tego typu sprawdza się najlepiej w przypadku dzieci i osób starszych.
Obecnie również możliwe jest skuteczniejsze znieczulanie przy pomocy strumienia chłodnej wody – nie ma konieczności stosowania znieczuleń podawanych poprzez zastrzyki.

Poprawa wyglądu zębów

Z pewnością warto również zainteresować się możliwościami, jakie daje stomatologia estetyczna. Dużo osób decyduje się na implanty zębów oraz licówki porcelanowe. Rozwiązanie drugie stosowane jest w przypadku zębów uszkodzonych, ułamanych, zniszczonych czy odbarwionych. Aby jednak móc wykorzystać te nakładki w szczęce musi znajdować się przynajmniej połowa zęba. Licówka nie tylko poprawia wygląd zęba, ale też pozwala na wzmocnienie jego struktury. Licówki tworzone są na zamówienie.