Ciekawe

Monitoring to nie tylko kamera

System monitoringu cieszy się dużym zainteresowaniem także wśród osób prywatnych, które chcą w ten sposób zabezpieczyć swój domu czy mieszkanie przed włamaniem i kradzieżą. To bardzo dobre rozwiązanie, które na pewno trzeba rozważyć.

Chociaż monitoring kojarzy się z kamerą, tak naprawdę jest to tylko jeden z elementów systemu monitoringu, który będziemy musieli nabyć. Kamery dzielą się na analogowe, mieszane oraz cyfrowe. Największą popularnością cieszą się obecnie modele IP, które są najnowocześniejsze. Oferują bardzo dobrą jakość obrazu oraz detektor ruchu, który umożliwia wykrycie zmian na obserwowanym obszarze. Jest to system dosyć drogi, ale obraz ma naprawdę wysoką rozdzielczość.

Oprócz kamery bardzo ważną rzeczą jest rejestrator, który rejestruje obraz z kamery. Odpowiedni model należy wybrać uwzględniając ilość kamer, jakie chcemy zamontować. Możemy go ustawić dopasowując do swoich potrzeb. Można ustalić harmonogram nagrywania np. rejestrowanie obrazu w określonych godzinach, w momencie, gdy na obrazie pojawi się ruch albo cały czas 24h/dobę. W przypadku nowoczesnych technologii możliwości jest naprawdę dużo i warto z nich korzystać.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest zasilanie awaryjne, które przyda się w przypadku braku zasilania, wówczas mimo braku energii nasz system nadal będzie aktywny. To bardzo ważna rzecz, nieproszeni goście mogą odciąć zasilane, aby się włamać, wówczas nasz system monitoringu stanie się bezużyteczny, dzięki temu można jednak uniknąć takich sytuacji. Następna rzecz to rodzaj obiektywu, od niego zależy, jakie elementy będziemy widzieć na ekranie. Obraz może wyświetlać tylko sylwetki, twarze lub obszar, tutaj istotny jest wybór odpowiedniej kamery. Aby móc wybrać odpowiedni monitoring, należy bardzo dokładnie przeanalizować obszar, jaki chcemy obserwować warunki, w jakich będziemy monitorować przestrzeń itp. Tylko odpowiednio dobrane parametry, sprawią, że monitoring będzie przydatny i zagwarantuje nam bezpieczeństwo i uchroni nieruchomość i posesję przed intruzami.
Spójrz na kamery do monitoringu.