Dom i Wnętrze

Modne meble tapicerowane

Urządzanie stylowego i komfortowego salonu nie obejdzie się bez doskonałych mebli tapicerowanych. Zresztą nie tylko w tym wnętrzu okażą się one niezastąpione. Także w sypialnianym zakątku czy w przytulnym gabinecie warto postawić zestaw mebli tapicerowanych. Podobnie jak w przestrzeni firmowej, tworzonej z myślą o wygodzie pracowników czy o spotkaniach z klientami w miłej atmosferze. Meble tapicerowane to też przedmioty dedykowane branży HoReCa. Przecież miękka kanapa sprawdzi się nie tylko w domowym salonie, ale też w klimatycznej kawiarni czy w hotelowym holu.

Zestawy mebli tapicerowanych

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wybór całego zestawu mebli tapicerowanych, w skład którego najczęściej wchodzi sofa lub narożnik plus fotele. Jeśli chodzi o kolorystykę czy styl mebli tapicerowanych, to panuje duża swoboda. Korzystając z oferty sklepu internetowego Notodo.pl, zauważymy, że modne meble tapicerowane to zarówno meble awangardowe i minimalistyczne jak i te dekoracyjne, retro, pikowane czy z ozdobnymi nóżkami. W zakresie stylu panuje różnorodność, która umożliwia bezproblemowe dobranie zestawu odpowiedniego dla danej przestrzeni.

Materiały i kolory

Jeśli chodzi o wybór materiałów, to wciąż wielką popularnością cieszą się klasyczne komplety skórzane lub te wykonane z ekoskóry (jak również meble stanowiące kompilację tych dwóch materiałów). Meble w skórze mogą mieć tradycyjną prezentację lub taką w zupełności nowoczesną i minimalistyczną. Podobnie jak meble wykończone tkaniną obiciową, charakteryzujące się bogactwem kolorystycznym.

Wzory i walory

Wciąż bardzo modne są meble z nadrukami. Zarówno tymi klasycznymi, kwiatowymi jak i te w duchu pop-art – przedstawiające popularne motywy, zwielokrotnione przedmioty czy fragmenty miast. Nadruki bardzo często pojawiają się na dekoracyjnych poduszkach, które stanowią integralną część sofy czy narożnika i wpływają na jego estetyczne walory.