Ciekawe

Miejsce na rower – gdzie i jak?

Rezygnacja z regularnego jeżdżenia samochodem na rzecz roweru jest bardzo dobrym pomysłem, zarówno dla finansów, jak i dla środowiska. Niestety, nie każdy ma do dyspozycji garaż bądź, w którym może przechowywać swój jednoślad. Problem zaaranżowania miejsca w mieszkaniu często wymaga naprawdę kreatywnych rozwiązań a dodatkowo niemałego wkładu pieniędzy.

Stojak czy wieszak?

W przypadku, gdy w mieszkaniu mieszka kilku właścicieli rowerów, zdecydowanie najrozsądniejszym rozwiązaniem okazują się stojaki na rowery. Dlaczego? Ponieważ możemy w prosty sposób przechowywać kilka rowerów równocześnie. Ponadto jest to dość tania metoda i niewymagająca większego nakładu pracy.
Z drugiej strony wieszaki na rower sprawiają, że mamy znacznie większej przestrzeni, którą możemy wykorzystać w inny sposób. Ich dodatkową zaletą jest fakt, iż rower przechowywany w ten sposób ma szansę stać się bardzo ciekawym elementem wystroju danego pomieszczenia.

Samodzielnie czy kupować?

Oczywiście, zdecydowanie większą przyjemnością sprawi samodzielne wykonanie stojaka czy wieszaka na rower, ale trzeba pamiętać, że może to zająć sporo czasu. Nic zatem dziwnego, że większość osób decyduje się na gotowce, które możemy dostać w sklepach z akcesoriami rowerowymi. Z drugiej strony jednak oglądając propozycje, które znajdziemy w internecie opisane jako DYI, ma się ochotę spróbować swoich sił w tego typu pracach.

Gdzie kupić wieszaki lub stojaki na rowery?

Zakup tego typu akcesoriów wydaje się być prostą sprawą, gdyż możemy je dostać w praktycznie każdym sklepie z rowerami. Zdecydowanie większy wybór możemy znaleźć w Internecie, gdzie możemy kupić przeróżne modele, często sprowadzane z zagranicy.

Przechowywanie roweru w domu czy mieszkaniu dla wielu osób jest naprawdę problematyczne. Na szczęście, nowoczesne rozwiązania pozwalają na taką aranżację przestrzeni, że znajdziemy miejsce dla wszystkiego, co jest nam potrzebne do codziennego funkcjonowania. Nie ma sensu rezygnować z jeżdżenia na rowerze tylko dlatego, że nie mamy pomysłu, jak go przechowywać!

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P