Dom i Wnętrze

Metalowe meble w ogrodzie

Elegancki ogród kojarzy nam się zazwyczaj z wypielęgnowanym trawnikiem i kwitnącymi rabatami. Współcześnie moda na przydomową przestrzeń się zmienia, co widać głównie w nowoczesnych ogrodach i na tarasach. Polacy chętnie kupują innowacyjne komplety meblowe, aby móc wypoczywać w promieniach słońca, blisko natury. Jak w szybki i prosty sposób zaaranżować wspaniały ogród?

Wybierze trwałe meble ogrodowe

Szukając pięknych mebli ogrodowych zazwyczaj skupiamy się na ich wyglądzie. Design jest ważny, o czym przekonują sami producenci. Dzisiaj w ich sklepach znajdziemy tysiące produktów, tworzonych z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Kupując meble musimy mieć jednak świadomość, że w naszych ogrodach będą one narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Meble muszą być więc wykonane z trwałych  materiałów, odpornych na wilgoć, silne promieniowanie UV, działanie kurzu. Metalowe meble ogrodowe spełniają te kryteria!

Eleganckie meble metalowe

Meble metalowe to komplety, których stelaże tworzone są z malowanego proszkowo aluminium. To tworzywo jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci, pojawianiem się rdzy, odkształcaniem. Zastosowanie aluminium pozwoliło również na znaczne zmniejszenie wagi konkretnego mebla, co przekłada się na jego łatwiejsze podnoszenie, przenoszenie. Krzesła ogrodowe metalowe to świetny pomysł zarówno do ogrodu, jak i na niewielkie tarasy czy do ogrodu. Nowoczesne krzesła posiadają siedziska i oparcia tworzone z lin polipropylenowych czy siatek polietylenowych.

Ochrona przed słońcem

Chcąc bez ograniczeń korzystać z możliwości, jakie daje własny taras czy ogród koniecznie pomyślmy również o odpowiednim parasolu ogrodowym. Nowoczesne parasole pozwolą nam delektować się przyrodą bez względu na pogodę – skutecznie ochronią nas one przed silnym promieniowaniem UV, jak i deszczem.