Dom i Wnętrze

Meble industrialne jako symbol nowoczesności

Czym charakteryzuje się współczesna estetyka? Wielością stylów, kontekstów i czerpaniem pomysłów z obszaru globalnej wioski. Otwartością na świat i na kulturową wielowymiarowość. Sięganiem także do przeszłości, do tej całkiem niedawnej jak i do tej wiekowej. Tę różnorodność inspiracji widać w projektach przedmiotów codziennego użytku, także mebli. Jednym z trendów, który zyskuje na popularności, są meble industrialne. Przedmioty niebanalne, niekonwencjonalne, nietypowe, a więc dokładnie takie, jakie perfekcyjnie wypełniają nowoczesne wizje aranżacyjne.

Nieoczywiste meble industrialne

Nowoczesne pojęcie piękna, także tego dotyczącego aranżacji wnętrzarskich, opiera się na nieoczywistości. Na pokazywaniu, że świat jest niezwykle złożony i bogaty, że rzeczy odsyłają do czegoś poza nimi samymi, do naszych wspomnień i wyobrażeń. Meble industrialne spełniają to kryterium niezwykłości. To przedmioty jakby tajemnicze. W dużej mierze historyczne, przekazujące pewne opowieści, mające w sobie niekwestionowany urok. Oto ciężkie, metalowe regały, półki, stoły, stoliki, krzesła okazują się subtelne w swoim wyrazie. Zwłaszcza gdy wypełnią je delikatne przedmioty. Nowoczesne aranżacje uwielbiają takie zestawienia!

Meble industrialne jako elementy nowoczesnej układanki wnętrzarskiej

Industrialne meble to symbol nowoczesności. To integralne elementy współczesnych aranżacji artystycznych, które bazują na sztuce XX wieku, na historii, na interpretacji podstaw kulturowych. To meble, które doskonale sprawdzą się jako cząstki układanki pop-art czy jako  dominanta minimalistycznie pomyślanego wnętrza. To przedmioty w pewnym sensie symboliczne i zapraszające do zabawy tradycją oraz formą. To pewność niebanalnej stylizacji salonu, biura, przedpokoju czy nawet sypialni.