Ciekawe

Masaż klasyczny – najpopularniejszy zabieg

Masaż klasyczny jest jednym z najpopularniejszych zabiegów we wszystkich salonach masażu oraz gabinetach rehabilitacyjnych. W zależności od zastosowanej techniki, można osiągnąć różne działanie począwszy od pobudzenia mięśni do regeneracji, a skończywszy nawet na szybszym spalaniu tkanki tłuszczowej. Co warto wiedzieć o masażu klasycznym?

Różne efekty – różne techniki masażu

Już na samym początku warto wyraźnie podkreślić, że masaż klasyczny powinien być wykonywany przez profesjonalistów, którzy zagwarantują nam jego poprawne wykonanie. Wbrew pozorom trzeba umieć dobrać technikę masażu do pożądanych efektów oraz ocenić, na jak silny ucisk można sobie pozwolić, aby nie tyle było to przyjemne dla osoby masowanej, ale przyniosło oczekiwane rezultaty. W wielu przypadkach masaż klasyczny nie jest terapią samą w sobie, a stosuje się go jako element wspomagający terapię i polepszający kondycję organizmu.

Co jest potrzebne do masażu klasycznego?

Nie może być mowy o masażu klasycznym bez odpowiedniego stołu do masażu oraz oliwki (czasami również specjalnej maści) zapewniających pewny poślizg dłoni masażysty. Co prawda można wykonać profesjonalny masaż klasyczny w warunkach innych niż na stole do masażu, jednak z pewnością nie będzie to zbyt przyjemne dla pacjenta.

Jakie efekty można osiągnąć?

Jak wspomnieliśmy już na wstępie naszych rozważań, w zależności od zastosowanej techniki można osiągnąć różne efekty masażu klasycznego. Może to być między innymi działanie przeciwbólowe, rozluźnienie mięśni i następnie pobudzenie ich do aktywniejszej pracy, czy nawet po prostu relaks i czysta przyjemność z danej chwili.

Wszystko zależy od masażysty!

Podsumowując, decydując się na masaż klasyczny powinniśmy przede wszystkim skupić się na wyborze odpowiedniego salonu masażu lub gabinetu rehabilitacyjnego, gdyż to od samego masażysty zależy cały efekt. Masaż klasyczny jest masażem wykonywanym jednoosobowo i warto, aby wykonany był jak najbardziej profesjonalnie i w jak najlepszych warunkach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

tiae.pl https://dziennikelblaski.pl/1031167 diopieknanr5.pl