Biznes

Małe firmy i reklama wizualna

Konkurencja na rynku w każdej branży jest duża, tym bardziej więc trzeba się reklamować, niezależnie od wielkości firmy i zasięgu działania. Dzisiaj nie ma problemu z dostępem do reklamy, jej zasięg to kwestia pieniędzy. Małe firmy nie mają zbyt dużych budżetów na reklamę, powinny wybierać więc najbardziej efektywne formy prezentacji swojej oferty.

Pierwsze kroki warto skierować w stronę mediów lokalnych, czyli radio, telewizja i prasa. Reklamy emitowane w tych mediach maja zasięg na określonym obszarze, co jest ich zaletą. Często niestety bywa tak, że zasięg jest zbyt duży, a przez to reklama jest zbyt droga. Poza tym nie mamy wpływu do kogo trafi nasz przekaz. Nieco lepiej sprawa wygląda z reklama w internecie. Bazą do działań reklamowych powinna być własna strona internetowa, do której powinny kierować wszystkie inne internetowe kanały. W internecie jest tak wiele form reklamy, że czasami warto skupić się na wybranych, które dla małego biznesu są najbardziej efektywne. Do własnej strony internetowej może kierować również przekaz radiowy lub telewizyjny, krótki w formie, ale odsyłający po szczegóły do strony www.

Tradycyjna reklama wizualna działa na bardzo ograniczonym obszarze, ale dla wielu firm jest to jeden z lepszych wyborów. Najważniejsze produkty to banery reklamowe, które mogą przybierać różne formy. Banery reklamowe produkowane na powlekanym płótnie mogą mieć rozmiary sięgające kilkudziesięciu metrów kwadratowych i zawieszane są na budynkach lub na ogrodzeniu firmy. Ich zaleta to prezentacja przekazu reklamowego w formie obrazu, doskonała widoczność i cena. Za baner powieszony na terenie własnej firmy płacimy tylko raz, mianowicie za wykonanie. Baner oglądany jest przez wielu ludzi codziennie, jego przekaz utrwala się. Można prezentować na nim nowa ofertę, promocje, polecane produkty lub usługi, telefon, adres strony internetowej lub inne przydatne informacje. Technologia wykonania banerów reklamowych to druk wielkoformatowy, ale form banerów jest kilka. Banery drukowane na siatce mesh przepuszczają powietrze i światło, więc mogą być zawieszone na ścianach przeszklonych. Są mniej podatne na podmuch wiatru i w dużych rozmiarach bardziej nadają się na rozwieszanie na ogrodzeniu.