Ciekawe

Ekologiczny dom – jak o niego zadbać?

Ekologia staje się coraz ważniejszym aspektem naszego życia – dotyczy nie tylko ekologicznych samochodów czy wyboru ekologicznych produktów spożywczych. Zagadnienie to ważne jest także w codziennym życiu, w naszych domach. Warto rozmawiać z partnerem czy z dziećmi o tym, jak zmienić nasze życie na bardziej zgodne z naturą. Co warto zmienić? Okazuje się, że opcji jest naprawdę wiele!

Papier zamiast folii!

Każdego dnia, dokonując prostych zakupów, ze sklepów przynosimy liczne reklamówki i worki foliowe. Okazuje się, że stanowią one obecnie jeden z największych problemów środowiska. Porzucanie takich woreczków czy reklamówek w naturalnym środowisku oznacza zagrożenie nie tylko dla samej gleby, ale również licznych zwierząt. Reklamówki i worki foliowe rozkładają się przez setki lat. Warto więc zastanowić się nad znaczącym ograniczeniem ich użytkowania oraz zastąpienie ich bardziej ekologicznymi rozwiązaniami. Jakimi?
Doskonałym zamiennikiem plastikowych torebek są torby papierowe. Z pewnością ich żywotność jest znacznie krótsza, jednak musimy pamiętać, że papierowa torba może zostać poddana recyklingowi i ponownie wykorzystana. Z pewnością takie torby powinny znaleźć się w każdym domu.
Jeśli nie jesteśmy przekonanie do papierowych toreb warto zastanowić się nad kupnem torby na zakupy wykonanej z bawełny. Będzie ona nam służyła przez kilka lat! Torby z bawełny znajdziemy przede wszystkim w sklepach z artykułami domowymi. Z pewnością taka torba pozwoli na bardziej ekologiczne życie.

Gdzie znajdziemy torby ekologiczne? Z pewnością są one dostępne wprost u producentów, jak i w sklepach kładących nacisk na proekologiczne zachowania. Torby tego typu znajdziemy również w sklepach papierniczych. Czytaj więcej na stronie producenta induplo.pl.