Dom i Wnętrze

Kuchnia biała z drewnem — czy to dobry i praktyczny pomysł?

Kuchnia biała z drewnem to jedna z bardzo często wybieranych możliwości. Połączenie bieli i drewna jest eleganckie i ponadczasowe. Wiele osób obawia się, dokonując wyboru, że takie połączenie może być niepraktyczne ze względu na jasny kolor oraz materiał, z którego są wykonane meble czy ściany. Czy jest to rzeczywiście dobry wybór? Jak dbać o taką kuchnię — odpowiedzi w poniżej.

 

Kuchnia biała z drewnem — walory użytkowe

Jedną z największych obaw przy wyborze kuchni białej z drewnem są walory użytkowe. Wiele osób zastanawia się, czy kolor biały nie będzie przebarwiał się, czy niszczył a drewno będzie trudne w utrzymaniu. Obawy te są nieco uzasadnione, ale stosując kilka trików, nie będziemy musieli na nie zwracać uwagę. Pierwszy z nich to kupowanie dobrej jakości mebli. Jeśli będą one produkcji uznanej marki oraz wykonane z dobrych jakościowo materiałów obawa o szybszą degradację czy problemy z użyteczną stroną nie będą istniały. Dobrym pomysłem jest również pielęgnowanie mebli nieco częściej specjalnymi środkami niż tych np. czarnych.

 

Kuchnia biała z drewnem — moda i ponadczasowość

Ważnym elementem takich aranżacji jest ponadczasowość i uniwersalność. Dzięki tym zaletom będziemy mogli przez długi czas cieszyć się elegancką kuchnią. Nie będziemy musieli jej zmieniać czy remontować, jeśli przeminie moda na aktualne trendy, gdyż drewno, czy kolor biały są klasyczne i są modne niezależnie od aktualnych nurtów. Kuchni takiej nie będziemy musieli również remontować, gdy zmienimy wystrój np. otwartego salonu czy innych pomieszczeń w domu. Doskonale dopasowują się do wielu wnętrz i współgrają z nimi, gdyż białe kuchnie z drewnem nie są dominujące.