Zdrowie i Uroda

Kostiumy kąpielowe na plażę – kiedyś i dziś

Historia kostiumów kąpielowych rozpoczęła się stosunkowo niedawno – pod koniec XIX wieku. Wcześniej panie, które wybierały się na plażę, zmuszone były ograniczyć kąpiele wodne do moczenia stóp lub… wchodzić w sukienkach.

Suknia do kąpieli, a pod spodem gorset

Pierwsze, niezwykle „komfortowe” kostiumy kąpielowe składały się z długiej sukni, pantalonów i specjalnych butów do wody, wiązanych na kostce. Jak można sobie wyobrazić, kąpiel w takim stroju nie należała do najbardziej komfortowych przeżyć. Smaku dodawał fakt, że kobiety obowiązkowo pod spód zakładały gorsety.

W późniejszych latach stroje stawały się coraz bardziej odkryte. Na początku XX wieku ogromną popularnością cieszyły się także różnego rodzaju dodatki plażowe, które stanowiły nowość na rynku – jak opaski, torby czy buty.

Dopiero w połowie XX wieku pojawiły się pierwsze, niezwykle popularne obecnie, stroje bikini. Różniły się nieco od obecnie dostępnych na rynku, jednak z pewnością stanowiły krok milowy w rozwoju kostiumów kąpielowych.

Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe

Kostiumy, które są złożone z jednej części, cieszą się szczególnie dużą popularnością u dojrzałych pań, które nie czują się komfortowo w strojach bikini. To również doskonała propozycja na wizytę na basenie.

Stroje złożone z jednej części nie przesuwają się, zapewniają duży komfort podczas pływania i nie zachodzi obawa, że któraś część kostiumu spadnie – na przykład podczas zjazdu na zjeżdżalni.

Jednoczęściowe stroje nie muszą być nudne i mało seksowne. Obecnie w sklepach można znaleźć szeroki wybór kostiumów w wesołych, kobiecych kolorach oraz z wycięciami w talii, podkreślającymi figurę. To świetna opcja dla osób, które cenią wygodę kostiumów złożonych z jednej części i wygląd strojów dwuczęściowych.

Stroje dwuczęściowe – bikini i nie tylko

Kostiumy kąpielowe złożone z dwóch części to bardzo kobieca opcja, sprawdzająca się w szczególności na plażach. Pozwala na wygodne opalanie dużej powierzchni ciała, jednocześnie zasłaniając newralgiczne elementy.

Kobiece kostiumy dwuczęściowe dostępne są w różnych wzorach oraz krojach. Dla pań, które nie czują się komfortowo w odkrytym bikini – stworzono kostiumy z wysokim stanem. Kobiety o obfitym biuście mogą nabyć strój z usztywnianym stanikiem, a osoby, które lubią nietypowe rozwiązania i seksowne wzory – producenci stworzyli wyjątkowe kostiumy złożone częściowo z paseczków.

Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala na dobranie kostiumu do każdego gustu i przyjemne plażowanie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe..