Ciekawe

Komu przysługuje Kindergeld?

Na pewno wiele osób zastanawia się, czym w ogóle jest Kindergeld. W skrócie to po prostu zasiłek rodzinny w Niemczech, który mogą otrzymać osoby tam pracujące. Czy droga do jego otrzymania jest trudna, czy nie ma z tym większego problemu?

 

W jakim systemie jest wypłacany Kindergeld?

 

Zasiłek wypłacany jest co miesiąc na konto osoby pobierającej taki zasiłek. Świadczenie ma stałą kwotę, a jest zależna ona od tego jaką liczbę dzieci ma się na swoim utrzymaniu. Warto korzystać z takiego zasiłku, jeśli jest on dostępny.

 

Po co jest Kindergeld?

 

Świadczenie finansowe jest głównie po to, aby zapewnić dziecku odpowiednie warunki, dobry start, edukację oraz bezpieczeństwo. Są to pieniądze, które wielu rodzicom pomagają podreperować rodzinny budżet i dzięki temu dziecko może korzystać z dodatkowych zajęć i otrzymywać dodatkowe pomoce, które wykorzystywane są do nauki, korzystania z hobby i do uprawiania sportu.

 

Czy o zasiłek rodzinny można ubiegać się wstecz?

 

Jeśli chodzi konkretnie o Kindergeld w Niemczech to od stycznia 2018 roku pojawiły się zmiany, które mówią, że taki zasiłek można pobierać tylko i wyłącznie do 6 miesięcy wstecz. Wcześniej były to aż 4 lata wstecz i na nieszczęście wielu osób zostało to zmniejszone.

 

Wiek dziecka

 

To kolejna bardzo istotna kwestia, która jest potrzeba osobom składającym wniosek. Dziecko nie może mieć ukończonych 18 lat. Wyjątkiem jest jedynie etap, gdy dziecko kontynuuje jeszcze edukację. Wtedy zasiłek można pobierać do skończenia 25 roku życia przez dziecko.