Ciekawe

Kiedy sięgnąć po pojemniki składane

Magazynowanie oraz krótkie przechowywanie produktów wiąże się z koniecznością sięgnięcia po pojemniki z tworzywa sztucznego, dostępne zarówno jako pojemniki do magazynowania, jaki i pojemniki składane idealne do przewożenia różnych produktów. Ich dostępność na rynku umożliwia również optymalne wykorzystanie posiadanej powierzchni do przechowywania różnych rodzajów produktów.

Jakie pojemniki oferuje rynek

Podstawowym czynnikiem wpływającym na wybór określonych pojemników z tworzywa sztucznego jest ich przeznaczenie. Na rynku dostępne są skrzynki składane, pojemniki magazynowe i warsztatowe oraz dodatkowe akcesoria, jak wózki do pojemników czy regały i stojaki, wykorzystywane do przechowania pojemników warsztatowych. Większość z nich ma regularny, prostokątny kształt, co umożliwia szybki transport pojemnika wraz z zawartością, ale również jest dużym ułatwieniem przy porządkowaniu przestrzeni magazynowej. Część pojemników do magazynów to pojemniki okrągłe, często z wieczkami, które stosuje się najczęściej do przechowywania substancji płynnych i chemicznych. To właśnie pojemniki okrągłe kojarzone są z farbami czy klejami do glazury. Pojemniki warsztatowe, różniące się od typowych pojemników magazynowych krótszą ścianką, mogą dodatkowo być uzupełnione o przegródki i przekładki, pozwalające na zachowanie większego porządku w pojemniku.

Z czego wykonane są pojemniki

Pojemniki magazynowe to w większości pojemniki z tworzywa sztucznego, które jest odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz jest wytrzymałe. Jednak niektóre pojemniki wykonuje się z regranulatu, co ogranicza ich możliwość wykorzystania. Takie pojemniki warsztatowe oraz pojemniki składane nie mogą mieć kontaktu z żywnością, bardzo często oferuje się je z dodatkowymi pokrywami, które mogą być wykonane albo z tworzywa, albo z cienkiej blachy. Skrzynki składane wykorzystywane do przechowywania lub transportu produktów spożywczych powinny posiadać specjalne atesty pozwalające na ich kontakt z żywnością. W wielu przypadkach składane skrzynki mają również dość charakterystyczną konstrukcję. Ich ścianki oraz dno zdobią ażurowe wycięcia, dzięki którym powietrze dociera do wnętrza skrzynki chroniąc żywność przed przegrzaniem czy zepsuciem.

W pojemnikach magazynowych oraz pojemnikach składanych od https://www.schoellerallibert.com/pl/ wykorzystywanych do transportu ważne jest również odpowiednie wykończenie samego pojemnika. Składane rączki lub też wycięcia umożliwiające szybkie przenoszenie pojemników to jedno z rozwiązań, pozwalających na szybkie przenoszenie pojemników.