Zdrowie i Uroda

Jak ozdobić paznokcie?

Nie ulega wątpliwości, że wizytówką każdej kobiety są zadbane dłonie i paznokcie. Warto mieć świadomość, że ogromny jest obecnie wybór lakierów klasycznych lub hybrydowych, więc każda kobieta może znaleźć coś dla siebie. W tym artykule wyjaśnimy, na czym polega metoda hybrydowa zdobienia paznokci, a także wymienimy jej najważniejsze zalety.

Zdobienie paznokci

Można przypuszczać, że pięknym efektem zadbanych paznokci mogą się cieszyć nawet panie o delikatnej lub kruchej płytce. W zasadzie nieograniczone są możliwości zdobienia. Nie tylko wybór lakierów jest duży, ale sytuacja wygląda podobnie również w przypadku ozdób do paznokci. Należy sądzić, że jedną z najpopularniejszych metod zdobienia paznokci jest aktualnie manicure hybrydowy. Jest odporny na uszkodzenia i estetyczny, a do tego niedrogi. Preparaty łączące w sobie właściwości światłoutwardzalnego żelu i lakieru do paznokci wykorzystuje się do manicure hybrydowego. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że hybrydy wykonuje się zawsze na naturalnej płytce paznokcia w odróżnieniu od popularnych niegdyś tipsów.

Manicure hybrydowy

Jeśli chcesz krok po kroku wykonać manicure hybrydowy to najpierw musisz zacząć od klasycznego manicure. Chodzi tu przede wszystkim o odtłuszczenie i wypolerowanie płytki oraz usunięcie skórek. Później warstwę bazową nakłada się na paznokcie, a na nią kolorowy lakier. Preparat utwardzający nakłada się na samym końcu. Przy pomocy lampy UV utwardza się każdą warstwę. Taka powłoka jest dużo twardsza od tradycyjnego lakieru, a dzięki temu również bardziej odporna na odpryskiwanie. Nawet do trzech tygodni mogą utrzymać się prawidłowo wykonane paznokcie hybrydowe. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci można sprawić trudności mało doświadczonym osobom.

Trwałość paznokci hybrydowych

Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych manikiurzystek, które wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Trwałość paznokci hybrydowych uzależniona jest głównie od kondycji płytki paznokci. Idealną bazą do stosowania wszelkiego rodzaju ozdób są lakiery hybrydowe. Można nawet twierdzić, że swego rodzaju sztuką jest zdobienie paznokci hybrydowych. Nawet jednolity kolor może zyskać niebanalne wykończenie dzięki matowym warstwom kryjącym. Przy pomocy paint gelu można wykonać ozdobne wzorki kwiatowe lub geometryczne. Paint żele pozostawiają lekką warstwę dyspersyjną, a także nie rozpływają się i nie kurczą. Świetnym pomysłem dla mniej wprawionych użytkowników są stemple. Są bardzo proste w użyciu i dają szybki, efektowny rezultat w postaci dokładnego wzoru.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.