Ciekawe

Jak zrobić manicure hybrydowy?

Lakiery hybrydowe są coraz częściej wybierane przez polskie klientki, które doceniają ich trwałość oraz możliwość wykonania manicure w dowolnym kolorze. Co prawda problematyczne może być zdejmowanie takiego lakieru, co należy zlecić profesjonalnej kosmetyczce. Mimo to lakiery hybrydowe nieustannie zyskują na popularności.

Specyfika lakierów hybrdowych

Lakier hybrydowy to najbardziej trwały rodzaj lakieru do paznokci, jakie współcześnie wykorzystuje się do zrobienia manicure. W odróżnieniu od tradycyjnych lakierów do paznokci, lakiery hybrydowe są bardziej trwałe – według profesjonalistów taki lakier nie odpryskuje nawet po 3 tygodniach od nałożenia.

Jednak lakier hybrydowy różni się od tradycyjnego lakieru składem i sposobem nakładania. Lakier nakłada się co najmniej dwa razy, a każda warstwa produktu musi być wysuszona w specjalnej lampie UV lub LED. Przy stosowaniu lakieru hybrydowego należy również zadbać o płytkę paznokcia, stosując produkty o charakterze odtłuszczającym, a na koniec sam lakier pokryć kolejnym preparatem.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Podobnie jak w tradycyjnym manicure, także w manicure hybrydowym najpierw należy nadać paznokciom odpowiedni kształt, następnie wyciąć skórki i zmatowić płytkę paznokcia. Wskazane jest równie oczyszczenie płytki z wszelkich pyłów, jakie powstały przy piłowaniu paznokci.

Paznokcie zmywa się specjalnym preparatem, który zwiększy przyczepność lakieru. Niektórzy producenci zalecają także zastosowanie preparatu bezkwasowego przed nałożeniem lakieru. Kolejne trzy etapy obejmują nakładanie bazy, lakieru (najczęściej dwukrotnie) oraz nabłyszczacza. Każdy z tych produktów po nałożeniu musi być wysuszony w lampie.

Na koniec zaleca się wyczyścić skórki oraz natłuścić je oliwką. Ostatnim etapem manicure jest nawilżenie lub natłuszczenie dłoni kremem do rąk. Na ostateczny efekt manicure wpływają różne czynniki, w tym konsystencja lakieru. Niektóre lakiery hybrydowe, dzięki składnikom w nich zawartym, dbają także o kondycję płytki paznokcia.

Manicure hybrydowy – tak, ale…

Konieczność sięgnięcia po różne preparaty, które także wymagają suszenia w lampach, znacząco wydłuża czas potrzebny do zrobienia manicure hybrydowego. Jeśli kosmetyczka korzysta z lampy UV, wówczas na samo suszenie lakieru i kolejnych warstw preparatów potrzebuje niemal 10 minut.

Kolejnym utrudnieniem dla klientek, które skorzystały z lakierów hybrydowych po raz pierwszy, jest konieczność zmycia manicure w gabinecie. Wynika to z faktu, że lakier hybrydowy musi być zmywany preparatami z acetonem, które mają silne działanie. Niektórzy producenci radzą, aby ich produkty zmywać dedykowanymi do zmywania lakieru hybrydowego preparatami, które rozpuszczają lakier.

Lakiery hybrydowe znajdziesz na Chiodo.pl