Ciekawe

Jak znaleźć idealne miejsce na bankiet czy wesele?

Obecnie znalezienie Sali balowej w hotelu czy restauracji nie jest problemem – olbrzymia ilość restauracji sprawia, że właściciele wręcz biją się o klientów, zazwyczaj oferując niższe niż konkurencja ceny. Sami klienci również bywają bardzo wymagający: interesuje ich nie tylko cena, ale i możliwości kuchni, dodatkowe atrakcje. Na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę podczas szukania idealnego miejsca na bankiet czy wesele?

Dobra lokalizacja to klucz do sukcesu!

Dla jednych dobra lokalizacja lokalu to centrum miasta, dla innych: obrzeża. Oczywiście centrum ma swoje zalety: doskonały dojazd, wysoki standard, prestiż. Okazuje się jednak, że ceny proponowane przez managerów restauracji w centrach miast są zaporowe. Klienci pragną wygody, ale nie za wszelką cenę. Zamiast więc szukać miejsca na wesele w centrum warto postawić na obrzeża miasta czy po prostu dalsze dzielnice. Dzięki temu unikniemy nie tylko wysokich cen, ale również hałasu, korków, smogu. W przypadku wesela w hotelu w Warszawie cena może okazać się nawet dwukrotnie niższa! Zaletą wybrania hotelu czy restauracji z dala od centrum jest także to, że wiele obiektów posiada własne ogrody czy sąsiaduje z parkami, lasami. Dzięki temu goście mogą odejść od stołu, odpocząć. Organizacja bankietów w Warszawie także będzie prostsza wybierając miejsce z dala od centrum – goście nie utkną w korkach!

O co koniecznie musimy zapytać?

Podczas rozmowy z managerem sali czy hotelu koniecznie powinniśmy zapytać o wielkość Sali, na ile osób została ona przeznaczona. Kolejno zaproponujmy godziny trwania imprezy – dzięki temu znacznie łatwiej będzie oszacować koszty. Zazwyczaj po dogadaniu tych szczegółów przechodzi się do wyboru menu na stoły. Szefowie kuchni zaproponują nam dania kuchni polskiej i zagranicznej oraz kuchnię wege.