Ciekawe

Jak znaleźć dobry sklep z odzieżą używaną?

W każdym mieście funkcjonuje co najmniej kilka sklepów z odzieżą używaną, zaś w większych miejscowościach jest ich nawet kilkadziesiąt. Jak pośród tej mnogości wybrać sklep, który będzie spełniał oczekiwania i proponował ubrania dobrej jakości w niskiej cenie, a ponadto zakupy w nim będą przyjemnością?

Sklep sklepowi nierówny

Sklepy oferujące odzież używaną z Anglii są naprawdę różnorodne jeżeli chodzi o standard. Zdarzają się jeszcze miejsca, w których ubrania znajdują się posegregowane w koszach czy skrzyniach i trzeba je przerzucać, żeby zdobyć coś ładnego, niemniej i w takich sklepach często na przykład w dni dostaw za niewielką cenę można zakupić markowe ubrania.

Z kolei odzież używana z Anglii w sklepach o wyższym standardzie jest zwykle rozwieszona na wieszakach i posegregowana nie tylko według typów ubrań, ale także ich kolorów. Nie znaczy to wcale, że jest ona droższa, niekiedy kosztuje jedynie kilka złotych za sztukę.

Dobra cena – czyli jaka?

Coraz częściej można zauważyć także duży rozrzut cenowy w sklepach oferujących towar, taki jak odzież używana z Anglii. Niekiedy cena za kilogram dochodzi nawet do 100 zł za kilogram. Wtedy koszt pojedynczej rzeczy może wynieść w sumie tyle samo ile w sieciówkach. W niektórych przypadkach jednakże tak wydatek się opłaca, ponieważ w odzież używana z Anglii to na przykład wełniane czy moherowe sweterki, zaś w takiej cenie w sieciówce można otrzymać jedynie poliester.

Z drugiej strony nie należy przykładać zbytniej wagi do cennika, zaś bardziej zwracać uwagę na składy odzieży używanej z Anglii. Nawet ciuch bawełniany czy wełniany może być przeceniony w ostatnim dniu przed dostawą i kosztować np. tylko 1 zł.

Gdzie szukać perełek?

W każdym mieście funkcjonują ogromne, wielkopowierzchniowe second handy, które co tydzień goszczą tysiące osób, szczególnie w dniu dostaw. Warto tam zaglądać, jednakże nie omijać także małych, osiedlowych sklepików. Co prawda z zewnątrz mogą nie wyglądać one imponująco, jednakże towar w nich oferowany może pozytywnie zaskoczyć.

Ne warto omijać żadnego sklepiku, ponieważ może się on okazać odkryciem. Zazwyczaj w takich skromniejszych miejscach ceny także są bardzo niskie, a ponadto można się targować, gdyż osoby sprzedające mogą udzielać upustów.

Odzież używaną z Anglii oferuje firma Angora