Ciekawe

Jak założyć skład opału?

Miliony ludzi ogrzewa swoje gospodarstwa domowe różnymi rodzajami opału takimi jak węgiel w workach, koks czy ekogroszek. Zaopatrują się w niego zamawiając transport do domu lub sami kupują go w składzie opału. Można zamówić kilka ton albo kupować na worki w zależności od potrzeb. Jak widać zapotrzebowanie na usługi związane ze sprzedażą opału jest ogromne. Warto więc może otworzyć skład opału.

Jakie warunki musimy spełnić przy otwieraniu składu opału?

Przede wszystkim musimy w urzędzie zarejestrować naszą działalność gospodarczą. Do prowadzenia składu opału potrzebny nam będzie duży plac z dogodnym dojazdem, najlepiej w pobliżu torów kolejowych. Plac powinien być odpowiednio duży, aby mogły wjeżdżać na niego samochody ciężarowe z przyczepami i mogły na nim swobodnie manewrować.

Czym handlować w składzie opału?

Oczywiście naszym podstawowym asortymentem powinien być węgiel luzem oraz węgiel w workach, jak również ekogroszki oryginalnie pakowane. Oferta nasza powinna zawierać również szeroką gamę artykułów komplementarnych: drewno do rozpałki, podpałkę, brykiety z trocin. Warto również poszerzyć ofertę o sprzedaż koksu oraz miału węglowego, ponieważ jest on bardzo tani i chętnie kupowany przez klientów.
W związku z tym, że w ostatnich czasach wzrasta zagrożenie wysokim poziomem smogu, Unia Europejska zastanawia się nad zakazem palenia węglem. Dobrze więc by było zainteresować się sprzedażą opału ekologicznego.

W jaki sposób dotrzeć do klientów?

Najskuteczniejszą reklamą naszego składu opału jest na pewno reklama internetowa oraz zamieszczanie ogłoszeń w prasie regionalnej.
Ulotki oraz naklejanie ogłoszeń na tablicach informacyjnych i w ważnych punktach tez przyczyni się do wzrostu zainteresowania naszym składem opału. Jednak najważniejsza jest jakość naszych produktów oraz oczywiście ich cena. Czy to sprzedaż koksu, czy innego asortymentu powinna wiązać się z najwyższą jakością oraz fachową i rzetelną obsługą.
Towar powinniśmy dostarczać do klienta firmowym transportem z zapewnieniem złożenia go we wskazanym miejscu. Nasze produkty powinniśmy sprzedawać nie tylko za gotówkę, ale również w systemie ratalnym.
Skład opału – http://www.alpari.com.pl/ może być bardzo dochodowym interesem, jeżeli będziemy postępowali uczciwie w stosunku do klientów i konkurencji.
Na pewno będzie to wymagało bardzo dużo pracy i zainwestowanego kapitału, ale gdy podejdziemy do interesu fachowo i rzetelnie, na pewno się nie zawiedziemy.