Dom i Wnętrze

Jak wymienić piec CO niskim kosztem?

Wymiana starego pieca na kocioł piątej generacji już niedługo stanie się naszym obowiązkiem. Na jej przeprowadzenie nadal mamy sporo czasu, zwlekanie może być jednak znacznie mniej opłacalne niż mogłoby się to nam wydawać.

Nie ma ono sensu także dlatego, że piece co dotacje to nie slogan, ale realna szansa sprawienia, że wymiana będzie dla nas znacznie mniej obciążająca finansowo. Zainteresowanie dotacjami rośnie, można więc przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości maleć zacznie ich dostępność.

Póki ryzyko to nie ciąży nad nami, w pierwszej kolejności warto zainteresować się rządowym programem „Czyste Powietrze”. Program ten powstał z myślą o tym, aby realnie przyczynić się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, które trafiają do atmosfery. Promuje postawy przyjazne środowisku naturalnemu, w tym również wymianę węglowych kotłów CO. Jego twórcy zdają sobie sprawę z tego, że nie jest to proste przedsięwzięcie. Stwarzają więc możliwość częściowej partycypacji państwa w jego finansowaniu. Warto poznać szczegóły programu i dowiedzieć się, jak z niego skorzystać.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą naszej firmy na kotly-mocek.pl.