Zdrowie i Uroda

Jak wybrać odpowiedni ciśnieniomierz?

Codzienne mierzenie ciśnienia nie należy do zwyczajowych czynności. Jest jednak potrzebą u osób, które zmagają się z problemami po stronie układu krążenia. Dla nich kontrola to podstawa i szansa, by szybko dostrzec pierwsze niepokojące objawy, różnorodnych schorzeń.

Na rynku znaleźć można różnorodne konstrukcje ciśnieniomierzy

Pojawiają się modele, które z powodzeniem można użytkować w domu, ale i w czasie podróży. Wybrać możemy ciśnieniomierz nadgarstkowy bądź naramienny. bądź naramienny. Ciśnieniomierz nadgarstkowy należy niestety do najmniej dokładnych, jeśli chodzi o wykonywane pomiary. Sprawdzi się jednak u osób, które ze względu na problemy manualne, nie są w stanie poradzić sobie z założeniem rękawa. Poza tym jest niewielki, dzięki czemu może stanowić podręczną pomoc na czas wyjazdów, bliższych, jak i dalszych.

Najbardziej dokładny pod względem pomiarów jest ciśnieniomierz naramienny

Przeważnie sprawdza się u pacjentów, niezależnie od ich wieku i możliwości manualnych, jak i ewentualnych schorzeń, z którymi się zmagają. Może jedynie powodować niewielki dyskomfort w trakcie wykonywania pomiaru, ze względu na ucisk rękawa.

Niezależnie od ostatecznego wyboru należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Przede wszystkim rozmiar rękawa, by swobodnie móc założyć go na ramię. Ponadto czytelność wyświetlacza, na którym ukazuje się wynik dokonanego pomiaru. Z przydatnych funkcji – sprawdza się możliwość zapamiętania ostatnich wyników pomiarów, co pozwala na dokonanie szerszej analizy. Ponadto wskaźnik poziomu naładowania baterii czy też weryfikacja błędnie wykonanego pomiaru. Uwzględniając powyższe aspekty z powodzeniem uda się zakupić ciśnieniomierz, który spełni wszystkie oczekiwania pacjenta.