Ciekawe

Jak odpoczywać nad morzem?

Wyjazdy nad morze dla niektórych stają się niemal tradycją – kiedy tylko pojawia się okazja, żeby spędzić wakacje nad morzem, nie tracą ani chwili, tylko pakują najpotrzebniejsze rzeczy i ruszają w świat, do swoich ulubionych, nadmorskich kurortów, których naprawdę dzisiaj nie brakuje. Wśród rzeczy, jakie koniecznie powinny pojawić się w waszych bagażach, są rowery oraz kijki do Nordic Walking, ponieważ na taki odpoczynek głównie stawiamy w tych rejonach Polski.

Dlaczego właśnie taka forma odpoczynku?

Ano dlatego, że północ Polski jest ukształtowana idealnie pod mało forsowne przejażdżki rowerowe dla niewprawionych, ale jednocześnie potrzebujących ruchu osób. Spacery oraz doskonałe, morskie powietrze działa nie tylko uspokajająco, dodaje energii oraz poprawia samopoczucie, ale jest wskazane także dla osób z problemami układu dróg oddechowych, na przykład astmą. Możesz tutaj więc nie tylko odpocząć, ale nawet podreperować nieco swoje zdrowie.

Wakacje w wyjątkowym miejscu

Nie warto na wyjazdy typowo nastawione na odpoczynek wybierać dużych miast czy typowych kurortów, jak Łeba, Sopot czy Gdańsk, ponieważ z odpoczynku będzie tam niewiele. Lepsze będą mniejsze miejscowości, na przykład Rewal, w którym nie brakuje również doskonałych warunków do spania. Noclegi w Rewalu można zaaranżować w pensjonacie, na polu namiotowym czy na prywatnych kwaterach.