Ciekawe

Golf – gra dla każdego?

Gra w golfa w naszym kraju wciąż kojarzy się z czymś elitarnym i przede wszystkim drogim. Czy tak jednak jest w rzeczywistości? Czy ceny wejścia na pole golfowe są zbyt duże dla przeciętnego Polaka? Jak wreszcie wygląda możliwość wejścia na pole i czy konieczne jest wykupienia członkostwa w klubie golfowym?

Większość Polaków swoje wyobrażenie o grze w golfa buduje na amerykańskich filmach, w których rzeczywiście golf ukazywany jest jako elitarny sport, do którego nie ma sensu podchodzić bez odpowiednich pieniędzy. Wbrew jednak pozorom nie zawsze tak to wygląda!

Jak jest w Polsce?

W Polsce nie wykształciła się w żaden sposób kultura gry w golfa i dlatego też u nas w praktyce golf jest sportem jak każdy inny. Co prawda część pól golfowych rzeczywiście wymaga wykupienia członkostwa w danym klubie, to jednak w większości przypadków nie ma żadnego problemu z wykupieniem jednorazowego wstępu, jak również wypożyczeniem niezbędnego sprzętu.

Cena wypożyczenia sprzętu

Aby grać w golfa potrzebujemy przede wszystkim kijków golfowych. Takie elementy jak chociażby kosz na piłki czy kije do golfa, wózek golfowy bądź specjalna osoba podająca odpowiedni kij są tylko dodatkiem do gry, który nie zawsze musi występować. Warto mieć jednocześnie na uwadze, że korzystanie ze specjalnego wózka golfowego to dodatkowe koszty!

Kije golfowe – komplet czy pojedynczo?

Ile jednak przyjdzie nam zapłacić za jednorazowy wstęp na pole golfowe wraz z wypożyczeniem kompletu kijów golfowych i możliwość zaliczenia wszystkich osiemnastu dołków? Jest to kwota przeważnie w okolicach 100 złotych za wstęp oraz 50 złotych za wypożyczenie kompletu kijów golfowych. Co prawda na wielu polach golfowych można wypożyczyć poszczególne kije golfowe pojedynczo, to jednak warto rozważyć cały komplet – daje to znacznie większe możliwości dla każdego gracza. Idealny komplet kijów golfowych znajdziesz na stronie https://golfteam.pl/20-kije-golfowe.

Podsumowując, aby rozpocząć swoją przygodę z golfem nie trzeba wydawać olbrzymich pieniędzy. Warto od samego początku mieć również na uwadze to, że na wielu polach golfowych możemy wykupić specjalne lekcje dla początkujących, które trwają przeważnie w okolicach jednej godziny, a w ramach których otrzymujemy dostęp do pola golfowego i jego wyposażenia oraz cenne porady instruktora, który będzie czuwał nad naszymi uderzeniami oraz techniką. Jeżeli gra w golfa nas wciągnie, to znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem jest jednak wykupienie pełnego członkostwa w danym klubie golfowym, a tym samym uzyskanie nielimitowanego dostępu do danego pola golfowego oraz innych przywilejów związanych z danym członkostwem.