Dom i Wnętrze

Balkon Twoim ogródkiem

Kto z nas nie marzy o kawałku prywatnej przestrzeni pod gołym niebem, gdzie mógłby zapomnieć o problemach, oderwać się od rzeczywistości, odpocząć z dala od wszędobylskich monitorów i ekranów? Niestety, rzeczywistość bywa rozczarowująca. Większość z nas mieszka w blokach i wizja własnego ogrodu jest odległa. Ale kto powiedział, że musimy iść na ustępstwa? Wystarczy trochę kreatywności i dobrych chęci, aby stworzyć sobie atrakcyjny substytut prawdziwego ogrodu.

Bliżej natury

Od czego zacząć aranżację balkonu? Przede wszystkim od porządków! Niezbędne będzie usunięcie wszystkich przedmiotów, które gromadziłeś na balkonie traktowanym jako składzik albo miejsce do suszenia prania. Jeżeli podłoga wymaga renowacji, wyłóż ją mrozoodpornymi płytkami imitującymi naturalne surowce, takie jak kamień lub drewno. Zrezygnuj ze sztucznej imitacji trawy – plastikowe, zielone dywany już dawno są passé. Ciekawym rozwiązaniem jest montaż pergoli, które pięknie współgrają z pnącymi gatunkami roślin. Niektóre modele wyposażone są w skrzynki, w których możemy posadzić kolorowe kwiaty ożywiające balkonową kompozycję. Warto posadzić w skrzyniach umieszczonych przy balustradach pelargonie,  werbeny i lobelie, które przybliżą Cię do natury.

4 metry kwadratowe szczęścia

Kolejnym, najprzyjemniejszym krokiem, jest wybór podstawowego wyposażenia i dekoracji które sprawią, że balkon stanie się ulubionym miejscem do spędzania wolnego czasu. Miłośnicy majsterkowania mogą dać upust kreatywności, wykonując samodzielnie oryginalne siedziska z palet. Konstrukcję pomalowaną na jasny kolor wystarczy pokryć poduszkami, abyś mógł cieszyć się designerskim gadżetem. Jeśli bardziej cenisz sobie elegancję, postaw na meble technorattanowe. Na małych balkonach najlepiej sprawdzą się pojedyncze elementy, takie jak podwieszane, ekskluzywne huśtawki w formie kokonu. Całość dopełnią lampiony, które rozjaśnią balkon i wprowadzą romantyczną, kojącą aurę.