Ciekawe

Gokarty na pedały

Gokarty na pedały całkiem niedawno pojawiły się w wakacyjnych wypożyczalniach rowerów jako atrakcja dla dzieci. Nikt nie spodziewał się, że staną się prawdziwym hitem turystycznych miejscowości, a maluchy dosłownie oszaleją na ich punkcie. Nic więc dziwnego, że rodzice zaczęli poszukiwać tych niezwykłych zabawek w sklepach, aby ich pociecha mogła szaleć na czterech kółkach również na własnym podwórku. Gokarty na pedały mają wiele zalet, które sprawiają, że dogłębnie podbiły serca dzieci, ale również ich rodziców.


Wiatr we włosach

Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju jeżdżące zabawki. Już maluszki z ogromną radością wsiadają na różnego rodzaju jeździki i rowerki biegowe. Z wiekiem starszaki chcą prowadzić „prawdziwy” czterokołowy pojazd, tak jak mama lub tata. Dlatego właśnie z takim entuzjazmem wsiadają na gokarty. Gokart przypomina samochód, a dziecko chce jak najszybciej go poprowadzić. I tu czeka je pierwsza miła niespodzianka: jazda gokartem na pedały wcale nie jest trudna i nie wymaga godzin bolesnych prób, jak np. nauka jazdy na rowerze. Maluch może od razu pędzić po podwórku nie przejmując się rozlaną plama oleju, rozsypanym piaskiem czy sporym kamieniem na który najedzie kołem. Jazda gokartem to czysta frajda, bez skupiania się, niezbędnego balansowania ciałem i zwalniania przed każdym ostrzejszym zakrętem.

Bezpieczna zabawa

A za co gokarty pokochali rodzice? Przede wszystkim za to, że te pojazdy są naprawdę bezpiecznymi zabawkami. Rodzicom nie pęka serce za każdym razem, gdy maluch przewróci się na swojej zabawce – gokart jest prawie niewywrotny. Dzieciaki siedzą na gokartach w wygodnej pozycji, na zwykłym siedzeniu, które nie dokucza im tak, jak siodełko rowerowe po kilku godzinach zabawy. Dlatego też gokartem może jeździć nawet dwulatek! Kupując gokart na pedały dla malucha warto wziąć pod uwagę tylko renomowanych dostawców, aby być w stu procentach pewnym, że w zabawce zabudowane i poukrywane są wszelkie ruchome i ostre elementy. W ostatnich latach jednymi z najchętniej kupowanych gokartów dla maluchów były pojazdy z serii Berg Buzzy. To malutkie gokarciki skonstruowane specjalnie z myślą o najmłodszych kierowcach. Firma Berg słynie wręcz ze swoich wyśrubowanych testów bezpieczeństwa, którym poddaje każdy wypuszczany na rynek produkt. Ponadto wybór gokarta znanego producenta to gwarancja jego użytkowania przez lata. Zabawka na pewno nie zacznie skrzypieć, piszczeć, ani rozpadać się nawet po kilku sezonach intensywnej jazdy.

Źródło: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/