Dom i Wnętrze

Gdzie kupować krzesła i fotele do mieszkania?

Szukając idealnych krzeseł i foteli do naszego mieszkania czy domu zazwyczaj odwiedzamy kilkanaście sklepów meblowych. Obecnie mamy więcej opcji – w sieci co chwilę powstają nowe sklepy meblowe, które oferują nam swoje produkty w niższych cenach i bez konieczności wychodzenia z domu. Zamawiany towar dostarczany jest wprost pod nasze drzwi – to niewątpliwe ułatwienie. Zanim jednak kupimy przez internet warto wiedzieć, jak robić to z głową?

Czytaj regulamin sklepu i sprawdzaj opisy producentów

– Zanim postanowimy kupić cokolwiek w jakimkolwiek sklepie internetowym konieczne jest przeczytanie regulaminu. Każdy sprzedawca ustala czas realizacji zamówienia, czas i opcje wysyłki. Dane te różnią się w poszczególnych sklepach – mówi jeden z administratorów sklepu krzesloteka.pl. W regulaminach znajdziemy również informacje dotyczące możliwości zwrotów i reklamowania zakupionych produktów. Również czytanie opisów jest niezwykle ważne: zawarte w nich informacje to przede wszystkim wymiary konkretnego krzesła czy fotela, rodzaj wykorzystanych materiałów, rodzaje tapicerek. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne krzesła barowe, fotele z wysokimi zagłówkami, krzesła w stylu norweskim. Doskonale uzupełniają one wnętrze, dodają mu charakteru. W przypadku modnych foteli z wysokimi zagłówkami są one niesamowicie wygodne, szczególnie kiedy cenimy wieczorne czytanie książek czy oglądanie telewizji.

Reklamacje, zwroty

Jeśli produkt, który zamówiliśmy nie spełnia naszych oczekiwań, możemy go zwrócić bez podania przyczyny – przysługuje nam do tego prawo. Pamiętajmy jedynie, że każdy sklep określa czas na zwrot – zazwyczaj jest to od 14 do 30 dni roboczych. Zwracany towar nie może nosić śladów użytkowania i musi być odpowiednio zabezpieczony do transportu.