Ciekawe

Gadżety reklamowe – czemu służą?

Promowanie swojej firmy można przeprowadzić na wiele sposobów. Jednym z popularniejszych rozwiązań, z których korzysta mnóstwo przedsiębiorstw i marek, są różnego typu gadżety reklamowe. W jakim celu się je stosuje?

Gadżety reklamowe – po co?

Gadżety reklamowe, jak wskazuje ich nazwa, to przedmioty, których zadaniem jest reklama firmy i budowanie jej odpowiedniego wizerunku w oczach klientów. Ważne jest, aby przyciągnąć uwagę i sprawić, aby konsument, który został obdarowany tego typu upominkiem, zapamiętał go i kojarzył pozytywnie z firmą. W ten sposób tworzy się relację opartą na miłej atmosferze. Przykładem są tu słodycze reklamowe, choć oczywiście pomysłów na gadżety jest znacznie więcej. Cukierki krówki to niedrogi i prosty produkt, jednocześnie wywołujący miłe skojarzenia z czymś smacznym i tradycyjnym. Klient, który otrzyma taki prezent, na pewno będzie zadowolony i zaskoczony przyjemnym podarunkiem. Krówki reklamowe mogą więc okazać się strzałem w dziesiątkę w zakresie marketingu, a przy okazji nie nadszarpią budżetu firmowego.

Cukierki reklamowe – sposób na tanią i dobrą promocję

Jak wiadomo, firmy prześcigają się dziś w zdobywaniu klientów. Konkurencja jest na tyle silna, że trzeba stosować odpowiednie metody, nad którymi często pracuje sztab specjalistów marketingu i promocji. Jak zatem działają w tym wszystkim cukierki reklamowe? Idea jest bardzo prosta – firma zleca wykonanie słodyczy, których opakowania zawierają określony nadruk. Nietrudno domyśleć się, że cukierki krówki służące promocji muszą być owinięte w papierki, na których widnieją ważne informacje dotyczące marki. Najważniejszą sprawą jest nazwa firmy wraz z jej logotypem, ale warto też umieścić dane kontaktowe. Klient, który otrzymał upominek, od razu będzie wiedział, przez kogo został obdarowany. Co więcej – w jego świadomości dana marka utrwali się lepiej i przede wszystkim bardziej pozytywnie, pozostawiając miłe wrażenie. Nie da się przecież ukryć, że konsumenci uwielbiają momenty, w których otrzymują coś, za co nie muszą płacić. Chętnie korzystają więc z okazji, gdy ktoś wręcza im nawet tak niewielki podarunek, jak cukierki krówki. Istnieje duża szansa, że dzięki temu klient zdecyduje się skorzystać z usług firmy.

Wiele możliwości

Słodycze reklamowe, w tym wspomniane krówki, to produkt, który łatwo można zamówić w różnych smakach, odmianach czy ilościach oraz – rzecz jasna – w wybranej wersji nadruku. Istnieje też wiele metod wykorzystania go. Krówki reklamowe mogą służyć jako poczęstunek dla gości (np. w hotelu, restauracji, sklepie, salonie kosmetycznym). Warto też rozdawać je na rozmaitych okazjach, jak np. koncert, festyn czy targi biznesowe.