Ciekawe

Funkcjonalny tuner TV, czyli jaki?

Technologia idzie do przodu w takim tempie, że nie sposób nadążyć za zmianami. Stare wypiera nowe. Urządzenia elektroniczne uważane jeszcze kilka lat temu za cud techniki, dzisiaj budzą uśmiech pobłażania. Zmiany nie ominęły i telewizji. Odbiorniki analogowe odeszły do lamusa, a na ich miejsce pojawiły się urządzenia odbierające sygnał cyfrowy, który pozwala na emisję wysokiej jakości dźwięku i obrazu. Dodatkowo telewidzowie mogą korzystać z większej liczby kanałów. Same plusy, ale! Aby móc obierać sygnał cyfrowy, trzeba dysponować odpowiednio nowoczesnym sprzętem, czyli telewizorem wyposażonym w tuner DVB-T, który dekoduje sygnał cyfrowy. Jeśli nasz telewizor nie posiada wbudowanego dekodera, należy się w takowy zaopatrzyć.

Jaki tuner DVB-T nabyć?

Ranking popularności tunerów TV (https://www.bomi.pl/ranking-tunerow-tv-top-10-najlepszych-modeli/) ułatwia wybór właściwego sprzętu. Zgodnie ze wskazaniami konsumentów, dobry tuner powinien odznaczać się określonymi parametrami, które powalają na odbiór sygnału audio i video, a także przekładają się na komfort użytkowania sprzętu.

Dobry tuner – cechy i funkcje

• Tuner obsługujący kodowanie MPEG-4 – ten typ kodowania pozwala na odbiór sygnału cyfrowego w Polsce.
• Tuner wyposażony w złącza SCRT, Component Video i HDMI, które pozwalają na podpięcie urządzenia do odbiornika telewizyjnego.
• Tuner wyposażony w złącza dźwiękowe (RCA chinch (S/PDIF), Chinch, Jack) – te typy złączy umożliwiają odbiór dźwięku przestrzennego.
• Tuner telewizyjny z dodatkowymi, zaawansowanymi funkcjami, które umożliwiają nagrywanie filmów, korzystanie z Internetu, odtwarzanie muzyki i przeglądanie zdjęć.
• Tunery z systemem Android – zaawansowane urządzenia, które pozwalają na korzystanie z aplikacji internetowych i granie w gry komputerowe.