Dom i Wnętrze

Elegancki ogród blisko domu – jak go zaaranżować?

Współcześnie coraz więcej osób pragnie, aby przydomowy ogród stał się funkcjonalną przestrzenią dla wszystkich domowników. Taki ogród możemy zapełnić kwiatami, jak również zaaranżować go na miejsce wypoczynkowe. Jakie rozwiązania wybrać? Jak sprawić, aby ogród stał się ozdobą naszego domu?

 

Postaw na kwiaty i krzewy ozdobne!

Chcąc wypoczywać w ogrodzie i cieszyć się wspaniałym otoczeniem warto przede wszystkim wybrać odpowiednie kwiaty i krzewy. Wśród rekomendowanych roślin wymienia się przede wszystkim liliowce, które dostępne są w szerokim wyborze odmian. Klientów zachwycą przede wszystkim kolory: od białych, poprzez różowe, herbaciane, czerwone, niebieskie, aż po purpurowe i prawie czarne. Obok lilii warto postawić na piękne mieczyki – rośliny te wzrastają na ponad metr, przez co pamiętać należy o tym, aby sadzić je głównie przy płotach czy też ścianach budynków. Mieczyki także dostępne są w wielu odmianach, również dwukolorowych. Najlepiej wyglądają wymieszane, posadzone blisko siebie.

Chcąc zagospodarować przestrzeń bisko płotów warto wybrać byliny, szczególnie funkie. Te wyjątkowe rośliny dostępne są w wielu odmianach, a dodatkowo wiele z nich kwitnie w okresie lata! Funkie wspaniale sprawdzają się również przy oczkach wodnych czy też chodnikach i ścieżkach.

 

Jak sadzić cebule kwiatowe?

Sadzenie cebul kwiatowych nie jest trudne, jednak warto pamiętać o kilku zasadach i ich przestrzegać. Cebule sadzimy na głębokości od 5 do 10 centymetrów w zależności od tego jak wysoka ma być roślina. Warto wzbogacić ziemię ogrodową poprzez zmieszanie jej z ziemią uniwersalną dostępną w sklepach ogrodniczych. Dla lepszej ochrony możemy również miejsce zasadzenia obsypać korą, która ochroni przed przymrozkami.