Dom i Wnętrze

Eco meble do ogrodu zimowego

Coraz częściej ludzie doceniają czas spędzany na świeżym powietrzu. Coraz bardziej popularne stają się jednak ogrody zimowe, które umożliwiają relaks nawet w sezonie zimowym. Przykłady takich ogrodów http://www.wintergarten.pl/ogrody. Warto zwrócić uwagę na to, aby ogród zimowy był funkcjonalny i zadbany. Ważne są również meble ogrodowe i ich wygląd. Jakie eco meble do ogrodu zimowego sprawdzą się najlepiej? Czym charakteryzuje się każdy z podanych rodzajów?

Meble wiklinowe

Przez wielu użytkowników doceniane są za walory estetyczne. Wiklina cechuje się ponadczasowością i elegancją. Wypoczynek na meblach wiklinowych jest niezwykle komfortowy. Ten rodzaj mebli świetnie sprawdzi się w przypadku mebli rustykalnych. Niestety wygląd mebli wiklinowych może się bardzo szybko zmienić. Wiklina nie jest odporna na wilgoć i trudne warunki atmosferyczne, dlatego podczas deszczu musi być każdorazowo zakrywana. Oczywiście meble mogą znajdować się pod zadaszeniem, wówczas problem znika. Idealnym miejscem jest zatem ogród zimowy. Wiklina to niezwykle kruche tworzywo, które w bardzo szybki sposób może popękać. Ogród zimowy będzie idealnym miejscem dla mebli tego typu.

Meble wykonane z palet

Palety są najnowszym trendem w dziedzinie wnętrzarskiej. Można powiedzieć, że stworzenie mebli z tego rodzaju tworzywa jest nie tylko tanie, ale i bardzo efektowne. Wystarczą palety, wybrany odcień farby oraz wkrętarka. To sprawi, że wykonanie nowoczesnego mebla ogrodowego stanie się proste i przyjemne. Paletę należy oczyścić i pomalować na wybrany kolor. Kiedy wszystko będzie suche, należy przykręcić poszczególne palety i scalić ze sobą, aby tworzyły kształt wybranego mebla. Ich ciekawym uzupełnieniem są kolorowe poduszki, które nadają ogrodowi niesamowitego charakteru. Ich pielęgnacja jest bardzo prosta. Wystarczy przetrzeć je szmatką lub spryskać wodą pod ciśnieniem.

Meble wykonane z drewna

W przypadku niskiego budżetu przeznaczonego na remont ogrodu zimowego warto zakupić używane, drewniane krzesła lub wykorzystać stare meble znajdujące się w domu. Stare drewno wystarczy zetrzeć papierem ściernym, oczyścić i pomalować na wybrany kolor. To niesamowity pomysł, który wpisuje się w styl eco! Można powiedzieć, że jest to wręcz recykling, ponieważ nadajemy nowe życie starym przedmiotom! Drewno jest ponadczasowe i prezentuje się pięknie praktycznie w każdym stylu ogrodu. Czas spędzany wraz z rodziną powinien być przyjemny i integrować domowników. Meble ogrodowe poza walorami estetycznymi muszą jednak spełniać też pewne wymagania związane z komfortem siedzenia. Pomóc mogą w tym poduszki pod podkładki, które sprawią, że twarde drewno uzyska miękki dodatek.