Ciekawe

Dyplomy, nagrody, podziękowania

Wyróżnienie w konkursie, nagroda na papierze czy podziękowanie za udział w jakimś wydarzeniu – te wszystkie dowody uznania dla naszej ciężkiej pracy zawsze bardzo nas cieszą. Czasem wieszamy je w gabinecie czy domu, a czasami zbieramy w teczce czy segregatorze.

W pewnym momencie może się jednak okazać, że to my jesteśmy organizatorami jakieś imprezy i powinniśmy wręczyć gościom podziękowania czy dyplomy. O czym należy koniecznie pamiętać w procesie ich przygotowywania?

Odręczne podpisy

Cała treść pamiątki może zostać przygotowana na komputerze, ale pamiętajmy, aby zostawić wolne miejsce na podpis organizatora. Musi być to podpis własnoręczny – nawet jeżeli wydrukujemy nasze nazwisko, podpiszmy się pod nim.

Estetyka

Podziękowanie czy dyplom jest pamiątką na lata dla uczestników. Koniecznie zadbajmy więc o jej aspekt estetyczny. Powinna ładnie prezentować się na ścianie w gabinecie. Ogólnie przyjęte są raczej minimalistyczne projekty, ale możemy dołączyć do nich jakiś motyw nawiązujący do tematu imprezy. Pamiętajmy również o logo sponsora – najlepiej umieścić je na dole strony.

Hot stamping

Uatrakcyjnić dyplom możemy za pomocą metody hot stampingu.
Hot stamping to uszlachetnianie tekstu przy pomocy pozłacania czy wytłuszczania poszczególnych liter. O tym jak dokładnie działa ta metoda i dlaczego jest atrakcyjna na pewno dowiemy się w dobrej drukarni, od specjalistów, którzy się zajmują drukiem. Taką usługę można zamówić na stronie http://www.elanopack.pl/.

Treść

Jeśli chodzi o treść dyplomu albo podziękowania to najważniejsze jest, aby nie znalazły się w niej absolutnie żadne błędy. Sprawia to, że dyplom wygląda wyjątkowo nieprofesjonalnie, a ten, kto go otrzymał raczej nie ma ochoty włożyć go w ramkę i powiesić na ścianie. Najbardziej żenującym błędem, jaki może nam się przytrafić jest oczywiście pomyłka w nazwisku osoby, której wręczamy nagrodę. Nazwiska mają to do siebie, że zapisujemy je bardzo różnie, warto więc się upewnić, czy robimy to w sposób prawidłowy.
Zanim wyślemy dyplomy do drukarni, kilka razy sprawdźmy ich poprawność.

Podczas przygotowywania pisemnych podziękowań czy dyplomów dla uczestników wydarzenia warto zwrócić szczególną uwagę na kilka rzeczy. Na pewno niezwykle ważna jest estetyka – dyplom musi być po prostu ładny, aby jego odbiorcy miło było powiesić go na ścianie. Koniecznie zwróćmy też uwagę na poprawność tekstu, który formułujemy – szczególnie, czy nie zrobiliśmy błędu w nazwisku. Zostawmy również miejsce na własnoręczny podpis organizatorów czy jury konkursu. Jeśli będziemy pamiętać o tym wszystkim, stworzymy ładną pamiątkę dla naszych gości.