Dom i Wnętrze

Dobre okna to podstawa

Decydując się na wymianę okien, należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale także konkretne właściwości sprzyjające zatrzymywaniu ciepła w pomieszczeniach. To ważna decyzja także w przypadku nowego budynku, który możemy zaplanować od podstaw, uwzględniając wszystkie elementy. Bardzo modne ostatnio domy pasywne to przemyślane szczegółowo całości, w których każdy element odgrywa istotną rolę. Okna są tutaj bardzo ważne.

Ogrzewanie pod kontrolą

W wielu domach ogrzewanie pomieszczeń to kłopot, z którym zmagamy się przez większą część roku. Wnętrza są niedogrzane lub przegrzane. Na pewno w tej kwestii przyda się nowoczesny piec a do tego okna pasywne sprzyjające racjonalnemu ogrzewaniu. Pomogą nam one stworzyć najlepsze warunki do życia. Na okna-internorm.pl przekonamy się, że wstawienie nowoczesnych okien rozwiązuje wiele problemów życia codziennego.

Na lato i na zimę

Rewelacyjnym rozwiązaniem, które przyda się naprawdę w każdym domu, jest zamontowanie wywietrznika wbudowanego w ościeżnicę. Dzięki niemu bezproblemowo dostarczymy świeże powietrze do środka. Zdecydowanie poprawi to nasze samopoczucie, wpłynie pozytywnie na jakość pracy i odpoczynku. Wietrzenie pomieszczenia podczas chłodnych dni dzięki temu mechanizmowi nie powoduje utraty ciepła. Podobnie jak wtedy, gdy z nieba leje się żar.

Kłopoty z głowy

Wywietrznik to małe urządzenie, montowane w oknie. Jego działanie polega na zasysaniu świeżego powietrza z zewnątrz i podgrzewaniu go do odpowiedniej temperatury. Dalej powietrze jest wprowadzane do środka, nie powodując przy tym wahań temperatury. W ten sposób uzyskujemy możliwość wietrzenia bez otwierania okien. Wygodne rozwiązanie. Często – niemalże zbawienne. Gdy chcemy wywietrzyć pomieszczenie, ale otwarcie okien wiąże się z hałasem płynącym z zewnątrz czy przedostaniem się owadów do wnętrza.