Ciekawe

Dlaczego warto zrezygnować z picia alkoholu?

Po wysokoprocentowe trunki sięgają osoby w coraz młodszym wieku. Początkowo wygląda to dość niewinnie, jednak zbyt częste imprezowanie to prosta droga do alkoholizmu. Aby do niego nie dopuścić, warto zobaczyć, co tak naprawdę dzieje się z organizmem osoby regularnie zaglądającej do kieliszka. Zdecydowanie lepiej go zastąpić piwem bezalkoholowym.

Szkodliwy wpływ na zdrowie

Picie alkoholu w nadmiernych ilościach może mieć działanie rakotwórcze. Zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory gardła, jelit, wątroby czy nawet piersi. Organizm zajęty trawieniem przyjętych trunków nie jest też w stanie dobrze radzić sobie z atakującymi go z zewnątrz wirusami. Staje się podatny na różnego rodzaju choroby.

Po wypiciu alkoholu ludzki organizm pragnie jak najszybciej się go pozbyć i wydalić. Jednocześnie pozbywa się sporej ilości niezbędnych dla zdrowia witamin i minerałów. U osób uzależnionych od alkoholu są one gorzej wchłaniane. Bez nich z kolei nie można cieszyć się dobrym zdrowiem.

Utrata prawidłowego wyglądu

Osoby dbające o swój wygląd zewnętrzny koniecznie powinny przerzucić się z wysokoprocentowych trunków na piwo bezalkoholowe. Czasami lekarze potrafią zdiagnozować chorobę alkoholową już po samym spojrzeniu na pacjenta.

Skóra człowieka regularnie spożywającego wyskokowe trunki starzeje się znacznie szybciej. Prędko pojawiają się na niej zmarszczki, a jej kolor staje się brunatny, lekko szarawy. Alkohol wypłukuje z organizmu minerały i witaminy, co z kolei doprowadza do wypadania włosów i łamania się paznokci. W takiej sytuacji nawet kosmetyki przestają działać.

Obciążenie dla psychiki

Przestawienie się na piwo bezalkoholowe będzie też miało zbawienny wpływ na układ psychiczny. Tak naprawdę do on w chorobie alkoholowej cierpi najbardziej.

Alkohol spowalnia pracę mózgu, utrudnia dopływ serotoniny i tym samym osłabia koncentrację oraz pogarsza samopoczucie. Może być też odpowiedzialny za powstawanie różnego typu nerwic, depresji oraz stanów lękowych.

Lepsze alternatywy

Ciężko jest w dzisiejszych czasach całkowicie zrezygnować ze spożywania napojów wyskokowych, kiedy to każdy tak naprawdę czasami po nie sięga. Na szczęście istnieją napoje bezalkoholowe, doskonale zastępujące swoje tradycyjne odpowiedniki.

Piwa bezalkoholowe wbrew pozorom nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Bez obaw można sięgać po nie regularnie, nie zauważając ich negatywnego wpływu na zdrowie, wygląd czy psychikę.

Piwo bezalkoholowe kupisz na Bezalkoholowe.com