Zdrowie i Uroda

Dlaczego warto sięgnąć po puder transparentny?

Puder jest kosmetykiem, który znajduje się w kosmetyczce prawie każdej kobiety. W drogeriach znajdziemy różne rodzaje tego kosmetyku, a wśród nich pudry transparentne. Są one delikatniejsze od tradycyjnych pudrów, a jednocześnie doskonale utrwalają makijaż i matują twarz.

Czym właściwie jest puder transparentny?

Podobnie jak klasyczny puder, zawiera on składniki matujące. Są one jednak przezroczyste, w związku z czym puder może idealnie wtopić się w skórę, pozostawiając ją aksamitną i gładką. Jednocześnie daje efekt utrwalenia i zmatowienia makijażu. Nie umożliwia on jednak krycia niedoskonałości, jak to ma miejsce w przypadku wielu pudrów tradycyjnych.
Zwykle w składzie pudru transparentnego znajdziemy jedynie składniki mineralne, brak w nim domieszki składników chemicznych, przez co nie zatykają porów i są antyalergiczne. Puder transparentny zapewnia skórze ochronę przed niekorzystnie działającymi na skórę czynnikami zewnętrznymi.

Jaki rodzaj pudru transparentnego wybrać?

Puder transparentny, podobnie jak inne rodzaje pudrów, produkowany jest w formie kamienia oraz w postaci sypkiej. Możesz więc i w tym przypadku wybrać ulubioną formę pudru. Zwykle puder sypki używany jest do wykonania makijażu w domu. Poprawki w ciągu dnia łatwiej wykonać jest za pomocą pudru w kamieniu.
Co ważne, ten rodzaj pudru doskonale nadaje się do każdego typu cery: suchej, mieszanej i tłustej. Jeżeli oczekujemy delikatniejszego efektu – wybierzmy puder ryżowy, który nie zatyka porów i jest hipoalergiczny. Puder ten najczęściej jest sprzedawany w postaci sypkiej. Silniejszy mat i zdolność do wchłaniania sebum to atrybuty pudru bambusowego. Jest to związane z dużą zawartością krzemionki.

Jak używać pudru transparentnego?

Puder nakłada się za pomocą dużego, gęstego pędzla lub dołączonego do opakowania puszku lub gąbeczki. Czynność tą należy wykonać precyzyjnie, rozpoczynając od górnych partii twarzy, aby jej powierzchnia była równomiernie nim pokryta. Aplikator należy delikatnie dociskać do twarzy, aby kosmetyk dokładnie do niej przylegał i nie osypywał się. Zapewni to trwałość makijażu na wiele godzin.
Można ograniczyć nakładanie pudru transparentnego jedynie do strefy T, czyli nosa, czoła i brody. Nie trzeba obawiać się, że na twarzy pojawią się plamy lub smugi, jak to może mieć miejsce w przypadku tradycyjnego pudru.

Puder transparentny kupisz na kosmetykizameryki.pl