Ciekawe

Chanca Piedra – naturalny sposób na kamicę nerkową

Kamica nerkowa to dość poważna dolegliwość, która na dodatek jest niezwykle uporczywa, gdyż towarzyszą jej między innymi silne skurcze i napady intensywnego bólu. Po stwierdzeniu kamicy nie zawsze jednak stosuje się od razu syntetyczne leki. Lekarze w pierwszej kolejności przepisują zazwyczaj zioła i zalecają picie dużej ilości płynów, szczególnie w przypadku, gdy kamień nie jest duży. Bardzo skuteczną przy kamicy nerkowej rośliną jest Chanca Piedra — egzotyczne zioło, które zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju.

Chanca Piedra — lek o starożytnym rodowodzie

Chanca Piedra oznacza w języku hiszpańskim „łamacz kamieni”. Nazwę tę nadano tej roślinie ze względu na stosowanie jej przy kamicy żółciowej oraz nerkowej. Charakteryzujące chanca piedra właściwości były znane nie tylko Indianom ameryki Łacińskiej, ale także Afrykańczykom, chińczykom czy Indusom. Roślina ta wykorzystywana jest w medycynie ludowej wielu kultur, a od lat 60. XX wieku cieszy się również olbrzymim zainteresowaniem medycyny zachodniej. W przypadku ziela, jakim jest Chanca Piedra cena nie jest wysoka. Charakteryzujące Chanca Piedra właściwości są więc dostępne w zasadzie dla każdego. Chcącym kupić roślinę Chanca Piedra cena wydaje się atrakcyjna, ale część osób wybiera droższy od samego ziela suplement diety – Chanca Piedra jest wszak coraz popularniej wykorzystywanym w tego typu preparatach ziołem.

Suplementy a suszone ziele

Zarówno suszone ziele, jak i suplementy są wysoce skuteczne w leczeniu kamicy nerkowej, jednak suplement jest znacznie bardziej wygodny w stosowaniu. Wiele osób wybiera więc suplement diety – Chanca Piedra w takiej formie pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu potrzebnego na przygotowanie wywaru. Normalnie trzeba zalać to zioło ilością około 3/4 litra wody na dwie łyżeczki i doprowadzić wodę do wrzenia, po czym gotować bez pokrywki przez kilka minut i odstawić do ostygnięcia, popijając w ciągu dnia. Zioło to pozwala w ciągu około trzech miesięcy pozbyć się kamienia, a ponieważ reguluje też stężenie wapnia w moczu, zapobiega formowaniu się kolejnych kamieni i można je stosować w późniejszej profilaktyce kamicy nerkowej. Suplement diety oszczędza czas wymagany na przeprowadzenie całego procesu gotowania ziela, co jest wielką zaletą dla osób zabieganych, które nie mają czasu na sporządzanie wywarów i przez to pewnie nie stosowałyby go regularnie, co w rezultacie zaowocowałoby brakiem pożądanego efektu, gdyż zioło trzeba przyjmować codziennie.